Alicja Rosolska i Abigaile Spears w półfinale w Nottingham

• Data publikacji: 15.06.2018, 15:56

Alicja Rosolska i Abigaile Spears pokonały Rosjankę Natelę Dzalamidze i Kazaszkę Galinę Voskobaevą 6-2 6-4 i awansowały do półfinału turnieju WTA na trawiastych kortach w Nottingham.

Rosolska i Spears znakomicie weszły w mecz już w pierwszym gemie przełamując rosyjsko-kazachski debel. Polka i Amerykanka znakomicie serwowały i ani razu nie oddały swojego podania. Przy stanie 3-1 dla polsko-amerykańskiej pary ponownie Dzalamidze i Voskobaeva straciły swój serwis, a następnie nie zdołały przełamać Polki i Amerykanki, w związku z czym Rosolska i Spears prowadziły 5-1. Kolejne dwa następne gemy wygrały serwujące, przez co pierwszy set padł łupem Polki i Amerykanki 6-2.

W drugim secie pierwsze dwa gemy wygrały serwujące, natomiast w kolejnych dwóch obie pary przełamały się nawzajem. Kolejne cztery gemy wygrywały pary, które wprowadzały piłkę do gry i mieliśmy remis 4-4. Kolejnego gema wygrał polsko-amerykański debel, który mocno zmotywował się i w dziesiątym gemie przełamał do zera swoje przeciwniczki, przez co wygrał też seta 6-4 i awansował do półfinału.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Natela Dzalamidze/Galina Voskobaeva (Rosja/Kazachstan) 6-2 6-4