Tenis - WTA Hobart: Linette i Kozłowa poza turniejem

• Data publikacji: 14.01.2020, 13:50

Niestety swoją przygodę w deblowym turnieju WTA w australijskim Hobart zakończyła też Magda Linette. Polka wraz z Ukrainką Kateryną Kozłową przegrały w pierwszej rundzie z Belgijkami - Kirsten Flipkens oraz Alison van Uytvanck - 5:7, 3:6.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły Belgijki, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie - 4:1 i 5:2. Jednak Polka z Ukrainką nie załamały się i skutecznie walczyły o doprowadzenie do remisu. Niestety, końcówka należała do Flipkens i van Uytvanck, które ostatecznie zwyciężyły - 7:5 i objęły prowadzenie w całym meczu.

Druga partia była wyrównana, ale tylko do stanu - 3:3. Od tego momentu, na korcie dominowały belgijskie tenisistki, które nie popełniły już błędów z poprzedniego seta i pewnie triumfowały - 6:3, zaś w całym spotkaniu - 2:0.