Lozanna 2020 - Biathlon: dublet Rosjanek, Topór w "10"!

• Data publikacji: 14.01.2020, 15:00

Rosjanka Alena Mokhova wygrała w Lozannie sprint na dystansie 6 kilometrów i zdobyła złoty medal Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Bardzo dobrze spisała się też Klaudia Topór, zajmując 10. miejsce.

Reprezentantka Rosji - Alena Mokhova okazała się najszybsza na sprinterskim dystansie 6 kilometrów podczas YOG w szwajcarskiej Lozannie, uzyskując rezultat - 18:55.5. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka - Anastasiia Zenova, tracąc do zwyciężczyni niespełna 2 sekundy. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Austriaczka - Anna Andexer, ze stratą 6,1 sekundy.

Bardzo dobry występ zanotowała nasza biathlonistka - Klaudia Topór, która zajęła wysokie 10. miejsce, notując stratę 47,1 sekundy do Mokhovej. Pozostałe dwie Polki spisały się dużo gorzej. Justyna Panterałka finiszowała jako 58. (+2.49.9), a Anna Nędza-Kubiniec 61 (+2.51.1).