Puchar Anglii: Tottenham zagra w następnej rundzie

• Data publikacji: 14.01.2020, 22:55

Tottenham nie bez problemów awansował do kolejnej fazy Pucharu Anglii. Spurs pokonali w dodatkowym meczu Middlesbrough 2:1 po golach Lo Celso i Erika Lameli.

Tottenham w pierwszym spotkaniu z Middlesbrough zremisował 1:1, dlatego potrzebny był mecz dodatkowy, który wyłoni zwycięzcę. Drużyna Jose Mourinho zaczęła doskonale, bo już w 2. minucie Giovani Lo Celso umieścił piłkę w siatce. Trzeba jednak przyznać, że ogromny błąd popełnił Tomas Mejias Osorio, który właściwie podał do przeciwnika. Argentyńczyk wykorzystał to i strzałem w lewy róg otworzył wynik spotkania. Goście mogli zrewanżować się już w 13. minucie, ale strzał Lukasa Nmecha powstrzymał Paulo Gazzaniga. Middlesbrough mogło żałować podwójnie niewykorzystanej sytuacji, bowiem kilkadziesiąt sekund później przegrywało już 0:2. Tym razem na listę strzelców wpisał się Erik Lamela. Były gracz AS Romy popisał się indywidualną akcją, minął obrońców i sprytnym strzałem pokonał bramkarza. W 28. minucie zaś Tottenham spodziewał się rzutu karnego, sędzia Craig Pawson po konsultacji VAR zdecydował jednak, że Spursom nie należy się jendeastka. Do przerwy wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa początkowo ponownie należała do Tottenhamu - w 53. minucie bramkarza gości postraszył Ryan Sessegnon, który z krawędzi pola karnego posłał groźny strzał, po którym piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Później jednak to Middlesbrough przejęło inicjatywę i niespodziewanie zaczęło gonić wynik. W 76. minucie swojego szczęścia spróbował George Saville, jednak jego uderzenie powstrzymał Gazzaniga. Bramkarz nie miał już tyle szczęścia w 83. minucie, kiedy to ponownie Saville uderzył zza pola karnego tuż przy słupku. Strzał był na tyle celny, że zamienił się w bramkę kontaktową. Końcówka była bardzo nerwowa dla Spurs, ostatecznie to jednak drużyna z Londynu cieszy się z awansu do kolejnej rundy.

Tottenham - Middlesbrough 2:1 (2:0)

Bramki: 2' Lo Celso, 15' Lamela - 83' Saville

Tottenham: Gazzaniga - Sessegnon, Vertonghen, Sanchez, Tanganga - Winks, Dier (85' Alli), Lamela, Eriksen, Lo Celso - Lucas (61' Son)

Middlesbrough: Mejias Osorio - Spence (74' Tavernier), Howson, McNair, Fry, Johnson - Wing, Clayton, Liddle (57' Saville) - Nmecha (78' Gestede), Fletcher