Puchar Anglii: Juan Mata wprowadza Czerwone Diabły do kolejnej rundy

• Data publikacji: 15.01.2020, 22:35

Manchester United wygrał z Wolverhampton 1:0 w dodatkowym meczu 2. rundy Pucharu Anglii. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Juan Mata.

Manchester United od pierwszych minut ruszył do ataku, a szczególnie ciekawą akcją popisał się Daniel James, który dryblingiem zrobił sobie trochę miejsca, ale nie zdołał oddać dobrego strzału, ponieważ John Ruddy zdążył wybiec z bramki i powstrzymać młodego Walijczyka. Kilka później jednak Czerwone Diabły musiały wyciągać piłkę z własnej siatki, po tym jak Pedro Neto uderzył przy prawym słupku. Sędzia Kevin Friend jednak przeanalizował sytuację na VAR-ze i zdecydował się anulować bramkę, ponieważ dopatrzył się zagrania ręką. W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze kilka ciekawych strzałów, jak chociażby Raula Jimeneza z głowy czy Anthony'ego Martiala po indywidualnej akcji, ale w obu przypadkach bramkarze stanęli na wysokoci zadania. Ruddy pod koniec pierwszej połowy powstrzymał jeszcze próbę strzału Daniela Jamesa, dlatego na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym wyniku.

Po zmianie stron Czerwone Diabły wyglądały jeszcze lepiej i byli coraz bliżej pierwszego gola w spotkaniu. W 50. minucie Juan Mata przetestował umiejętności bramkarza, uderzając z dystansu. Jego strzał jednak został ponownie powstrzymany, a Ruddy powoli stawał się bohaterem Wolves. Kilkadziesiąt sekund później Anglik nie musiał już interweniować, ponieważ fatalny strzał oddał Daniel James, mimo że znajdował się w sytuacji niemal stuprocentowej. W 67. minucie gospodarze jednak dopięli w końcu swego, kiedy to pomknęli z kontratakiem. Anthony Martial wyprowadził Juana Matę na sytuację sam na sam, a Hiszpan ze spokojem przelobował bramkarza, zdobywając tym samym pierwszego gola w spotkaniu. Niestety dla widzów tego spotkania, bramka Maty oznaczała również zabicie ostatnich emocji w tym meczu. Manchester United starał się dowieźć ten wynik do końca i skupił się na neutralizowaniu rywala. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera robili to na tyle skutecznie, że ostatecznie wygrali 1:0 i awansowali do 3. rundy Pucharu Anglii.

Manchester United - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Bramki: 67' Juan Mata

Manchester: Romero - Williams, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka - Matić, Fred, James (63' Rashford - 79' Lingard), Greenwood (63' Pereira), Mata - Martial

Wolves: Ruddy - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty, Moutinho, Neves, Johny (75' Vinagre) - Neto (71' Gibbs-White), Jimenez, Traore (88' Buur)

Kartki: 37' Fred, 74' Maguire - 59' Neto, 84' Dendoncker

Sędziował: Kevin Friend