Polskie szpadzistki siódme w Dubaju

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 06.05.2018, 15:01

Drużyna polskich szpadzistek zajęła siódme miejsce w zawodach drużynowego pucharu świata, rozegranych w Dubaju. Gorzej poszło florecistom w Sankt Petersburgu.

 

Po wczorajszym mizernnym występie w turnieju indywidualnym liczyliśmy na lepszy start polskich szpadzistek w drużynówce. Nasza ekipa nie zawiodła, zajęła miejsce zgodne z pozycją zajmowaną w rankingu FIE. Ewa Nelip, Barbara Rutz i Renata Knapik Miazga w pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej pokonały Ukrainki 35:29. Najlepiej w tym meczu prezentowała się Nelip, która wygrała wszystkie walki. O awans do czołowej czwórki turnieju walczyły Polki z wyżej notowanymi Rosjankami. Po niebywale wyrównanym boju minimalnie lepsze okazały się rywalki. Nasza drużyna, w której w ostatniej serii walk Rutz zastąpiła Kamila Pytka przegrał 28:29.

 

Pozostałą więc walka o miejsca 5-8. Tam przyszłą dość wysoka przegrana z Kreą Południową 36:45. Turniej nasze szpadzistki zamknęły wygraną w meczu o siódme miejsce z Chinkami 32:23. W półfinałach Rosjanki wygrały z Włoszkami, a Amerykanki z Francuzkami. W ,eczu o brąz lepsze od Francuzek okazały się Włoszki. W finale lepsze były Amerykanki.

 

Wyniki:
1. USA
2. Rosja
3. Włochy
...
7. Polska

 

Drużyna florecistów rywalizowała w St. Petersburgu. Turniej zaczęła od drużyny kuwejckiej startującej pod flagą FIE 45:20. W 1/8 finalu Polaków 45:37 pokonali jednak Chińczycy. Walkę o miejsca 9-16. zaczęła nasza drużyna od wygranej  45:37 z Brazylią, ale potem przyszła przegrana z Hongkongiem 37:45. Pozostała więc rywlizacja o miejsce 11 z Austrią. Mecz ten zakończył się wyraźnym zwycięstwem Polaków 45:32. 

 

W półfinaląch Amerykanie wygrali z gospodarzami turnieju, a Włosi wysoko wygrali z Francją. W meczu o trzecią lokatę lespi mokazali się Trójkolorowi. W decydującym meczu zwyciężyli Ameryknie.

 

Wyniki:

1. USA
2. Włochy
3.
...

11. Polska 

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.