Półfinałowa porażka Kubota i Melo

• Data publikacji: 15.06.2018, 19:56

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po porannym triumfie nad Holendrami Sanderem Arendsem i Matwe Middelkoopem przegrali tego samego dnia z brytyjsko-chorwacką parą Dominic Inglot/Franko Skugor 4-6 7-6 (3) 6-10.

Na wynik pierwszego seta zaważył pierwszy gem, który był jedynym (!) gemem wygranym przez serwujących w tym secie. Pech chciał, że to Inglot i Skugor raz nie dali się przełamać co dało im zwycięstwo w pierwszym secie 6-4.

Również drugi set mocno owocował w przełamania których mieliśmy aż dziewięć (!). Serwujący tylko po razie wygrali swojego gema serwisowego i w ostateczności o wyniku meczu rozstrzygał tie-break. Decydującego gema lepiej rozpoczęli Kubot i Melo, którzy objęli prowadzenie 4-1. Inglot i Skugor starali się dogonić polsko-brazylijski debel, jednak na szczęście nie udała im się ta sztuka i tie-break wygrali Kubot i Melo do trzech.

Doszliśmy, więc do super tie-breaka, którego lepiej rozpoczęli Inglot i Skugor prowadząc 2-0. Kubot i Melo zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 5-5 trzy punkty z rzędu zdobył debel brytyjsko-chorwacki. Ta strata okazała się nie do odrobienia dla mistrzów Wimbledonu sprzed roku, którzy musieli uznać wyższość rywali przegrywając do sześciu.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Dominic Inglot/Franko Skugor (Wielka Brytania/Chorwacja) 4-6 7-6 (3) 6-10