Koszykówka - Suzuki PP kobiet: poznaliśmy półfinalistki!

• Data publikacji: 17.01.2020, 21:37

W piątkowe popołudnie, w Lublinie, rozpoczął się turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski kobiet w koszykówce. Na dzień dobry mieliśmy ćwierćfinały, w których miejscowa Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała PolskaStrefaInwestycji Enea AZS Gorzów Wlkp., zaś CCC Polkowice rozbiło pierwszoligowy MKS Pruszków.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:88 PolskaStrefaInwestycji Enea AZS Gorzów Wlkp. (18:19, 21:22, 19:11, 22:36)

Pierwsza kwarta była od samego początku dość wyrównana. Gospodynie starały się często rzucać za trzy punkty, co zresztą im wychodziło, gorzowianki zaś miały sporo rzutów wolnych, ale tylko w połowie były one skuteczne. Mimo tego, to one skromnie prowadziły - 19:19. Kolejna odsłona rozpoczęła się od punktów dla Lublina. W następnych minutach gra szła punkty za punkty, lecz żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć. Akademiczki z Gorzowa nadal miały sporo problemów na linii rzutów wolnych, a dodatkowo wkradło się w ich szeregi trochę niedokładności. W samej końcówce, oba zespoły wyczerpały już limit fauli, w związku z tym co rusz mieliśmy rzuty wolne. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem AZS-u z Gorzowa - 41:39. Drugą połowę skutecznie zaczęły miejscowe, doprowadzając szybko do remisu. W kolejnych minutach odjeżdżały one swoim rywalkom i po trzech kwartach było - 58:52 dla AZS-u z Lublina. Ostatnia kwarta była popisem gry zespołu trenera Dariusza Maciejewskiego. Trójki Laury Juskaite i Kahleah Cooper pozwoliły im odnieść końcowy sukces - 88:80. Jutro, w półfinale, przeciwniczkami gorzowianek będą gdynianki.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson 24, Briana Day 14 (10 zb), Julia Adamowicz 12, Giedre Labuckiene 12, Jovana Popović 8, Agnieszka Szott-Hejmej 4, Ama Degbon 4, Zuzanna Sklepowicz 2, Olga Trzeciak 0.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów: Kahleah Copper 27 (12 zb), Cheridene Green 19 (15 zb), Laura Juskaite 16, Wiktoria Keller 8, Jasmine Thomas 7 (8 as), Zhosselina Maiga 6, Annamaria Prezelj 5.

CCC Polkowice 95:59 MKS Pruszków (24:11, 37:16, 23:19, 11:13)

W tym meczu było widać różnicę klas, w których występują na co dzień oba zespoły. Polkowiczanki, po niezbyt skutecznym początku, zaczęły budować solidną przewagę punktową. Ambitne zawodniczki z Pruszkowa starały się odgryzać, ale brakowało zimnej krwi w odpowiednich momentach pod koszem. W drugiej połowie, pruszkowianki grały już nieco odważniej i zostały za to nagrodzone wygraną w ostatniej kwarcie. Przegrały one jednak bardzo wysoko, ale niewątpliwie zostawiły po sobie pozytywne wrażenie.

CCC Polkowice: Monika Naczk 18, Maria Conde 17, Anna-Maria Filip 16 (14 zb), Danielle Robinson 15, Artemis Spanou 9, Julia Tyszkiewicz 7, DeNesha Stallworth 7, Weronika Gajda 4, Milijana Bojović 2, Patrycja Tomaszewicz 0.

MKS Pruszków: Olivia Szumełda-Krzycka 13, Marzena Marciniak 13, Kaja Grygiel 8, Magdalena Parysek-Bochniak 8, Katarzyna Szyller 7, Karolina Zaborska 4, Jagoda Oses 2, Dominika Poleszak 2, Paulina Kuczyńska 2, Monika Bieniek 0.