Bundesliga: dobry mecz Schalke i wygrana z M'gladbach

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 17.01.2020, 22:35

Wróciła Bundesliga! W pierwszym meczu po zimowej przerwie Schalke 04 Gelsenkirchem pokonało na własnym stadionie wicelidera Borussię M'gladbach 2:0. Gole dla gospodarzy zdobyli Suat Serdar i Michael Gregoritsch.

Spotkanie Schalke 04 Gelsenkirchen z Borussią M'gladbach zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż obie drużyny plasują się w czubie tabeli. Na początku meczu stroną dominującą była Borussia. To ona jako pierwsza mogła strzelić bramkę. Już w piątej minucie piłkę pod poprzeczkę skierował Alassane Plea, ale świetną paradą popisał się Markus Schubert. Schalke w pierwszych minutach było nieco cofnięte i oddało inicjatywę Borussii, ale z biegiem czasu się to zmieniło. Gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować i tworzyli sobie sytuacje bramkowe. Stu procentowej okazji nie wykorzystał w 28. minucie Benito Raman, który w sytuacji sam na sam z Yannem Sommerem nie zdołał go minąć i trafił wprost w niego. Po stronie Borussii po raz kolejny pokazał się Plea, ale jego strzał głową został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę. W samej końcówce pierwszej części Francuz zagrał prostopadłą piłkę do Jonasa Hofmanna, ale ten uderzył zbyt lekko i Schubert wyłapał ten strzał.

Na drugą połowę Borussia wyszła trochę nie skoncentrowana. Goście popełniali proste błędy, które dość szybko się zemściły. W 48. minucie Michael Gregoritsch zagrał z prawej strony do Suata Serdara, który podprowadził sobie piłkę pod pole karne i technicznym strzałem, skierowanym tuż obok słupka, pokonał Sommera. Schalke duże zagrożenie stwarzało po dośrodkowaniach, ale strzały nie docierały w światło bramki. Bardzo dobrze grało jednak z kontry, która przyniosła podopiecznym Davida Wagnera drugą bramkę. Po kolejnej stracie piłkarzy Borussii, akcję Schalke napędził Serdar, zagrał na wolne pole do Benito Ramana, który wyłożył futbolówkę do Michaela Gregoritscha, a ten bez problemów umieścił ją w siatce. Gospodarze mając korzystny wynik cofnęli się i oddali pole rywalom. Mogło się to źle dla nich skończyć, ale na ich szczęście piłkarze Borussii byli nieskuteczni. W 71. minucie po strzale Marcusa Thurama Schalke uratował bramkarz. Borussia grała w ataku pozycyjnym, ale nie była w stanie wykreować sobie sytuacji i to Schalke wyszło górą z tego starcia, wygrywając 2:0.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia M'gladbach 2:0 (0:0)

Bramki: 48' Serdar, 58' Gregoritsch

Schalke: Schubert - Kenny, Kabak, Nastasić, Oczipka - Mascarell, Serdar (75' Boujellab) - Schopf, Gregoritsch (90' Burgstaller), Caligiuri - Raman (69' Kutucu)

Borussia: Sommer - Lainer, Ginter, Jantschke (85' Strobl), Wendt - Hofmann, Zakaria - Embolo (72' Stindl) - Herrmann (59' Neuhaus), Plea, Thuram

Kartki: Kenny, Kabak, Schopf - Lainer, Thuram, Jantschke, Stindl

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy)