Koszykówka - Suzuki PP kobiet: Gdynia z Polkowicami w finale!

• Data publikacji: 18.01.2020, 22:00

Arka Gdynia oraz CCC Polkowice zmierzą się w meczu o główne trofeum Suzuki Puchar Polski w koszykówce kobiet.

Arka Gdynia 75:70 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (15:20, 17:18, 18:18, 20:19)

Od niezwykle mocnego uderzenia rozpoczęły ten mecz gorzowianki, rzucając dziewięć punktów z rzędu, skutecznie broniąc też pod swoim koszem. Trener gdynianek zmuszony był szybko wziąć czas i to poskutkowało. Jego podopieczne zaczęły stopniowo odrabiać straty, doprowadzając do remisu - 11:11, na cztery minuty przed końcem kwarty. W końcówce znów lepiej spisały się akademiczki, wygrywając ostatecznie tę część - 20:15. Początek drugiej tercji był bardzo słaby, gdyż żadna z ekip nie potrafiła zdobyć punktów przez ponad 2,5 minuty. Gorzowianki utrzymywały prowadzenie, ale tylko do końcowych chwil drugiej kwarty, bo jej końcówka należała do Arki. To właśnie zawodniczki z Pomorza schodziły na przerwę z minimalnym zapasem - 32:28. Po przerwie, gra było bardzo wyrównana, a obie ekipy zdobywały punkt za punktem. W efekcie tego, zakończyła się ona remisem po 18. Ostatnia odsłona stała na niezwykle wysokim poziomie nerwów i emocji, gdyż gorzowianki konsekwentnie odrabiały straty. W ostatnich chwilach tego meczu, gdynianki znów miały fatalną serię - 0:9, co doprowadziło do szalonej końcówki. Ostatecznie udało im się zwyciężyć różnicą pięciu oczek - 75:70 i to one zagrają w jutrzejszym wielkim finale.

Arka Gdynia: Rebecca Allen 21, Maryia Papova 17, Marissa Kastanek 8, Marie Gulich 8, Sonja Greinacher 6, Angelika Slamova 5, Barbora Balintova 5 (14 as), Kamila Podgórna 0, Paulina Misiek 0, Amalia Rembiszewska 0.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów: Kahleah Copper 30, Cheridene Green 11, Zhosselina Maiga 8, Annamaria Prezelj 7, Laura Juskaite 6, Jasmine Thomas 2, Wiktoria Keller 1, Katarzyna Dźwigalska 0, Paula Duchnowska 0.

Artego Bydgoszcz 64:72 CCC Polkowice (15:9, 9:18, 15:22, 25:23)

Lepiej w to spotkanie weszły bydgoszczanki, które dobrze radziły sobie w defensywie i były skuteczne pod koszem rywalek. Dzięki temu, pierwszą kwartę zwyciężyły one - 15:9. W drugiej odsłonie było dość podobnie, ale w drugą stronę i po skutecznych rzutach Marii Conde oraz Any Marii Filip, mistrzynie Polski schodziły na przerwę z prowadzeniem - 27:24. Po zmianie stron, polkowiczanki stopniowo powiększały przewagę i potem jej pilnowały, dlatego też, przed ostatnią kwartą miały dziesięć oczek zapasu - 49:39. Ostatnia część była bardzo zacięta i wygrana minimalnie przez zespół z Bydgoszczy. Jednak z końcowego sukcesu cieszyła się ekipa CCC, która triumfowała - 72:64  jutro zagra z Arką w finale.

Artego Bydgoszcz: Brianna Kiesel 27, Jennier O'Neill 13, Laura Miskiniene 7 (11 zb), Karina Michałek 7, Elżbieta Międzik 5, Kateryna Rymarenko 3, Karolina Poboży 2.

CCC Polkowice: Maria Conde 22, Artemis Spanou 13, Ana-Maria Filip 11, DeNesha Stallworth 11 (10 zb), Weronika Gajda 10, Miljana Bojović 4, Danielle Robinson 1, Monika Naczk 0.