Koszykówka - Suzuki PP kobiet: Arka Gdynia z pucharem Polski!

• Data publikacji: 19.01.2020, 18:05

Koszykarki Arki Gdynia wygrały w Lublinie turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski i to one wzniosły w górę piękne trofeum. Gdynianki okazały się lepsze, ale dopiero po dogrywce - 83:73.

Arka Gdynia 83:73 CCC Polkowice (18:17, 24:16, 17:15, 8:19, 16:6)

Jak na wielki finał przystało, od pierwszych jego minut było widać, że żadna z drużyn nie odpuści, że każda z nich chce wygrać. Jedne i drugie były niezwykle skuteczne i mieliśmy sporo szybkich akcji punkt za punkt. Jednak po pierwszej kwarcie, na minimalnym prowadzeniu, były gdynianki - 18:17, dzięki trafieniu Angeliki Slamovej równo z końcową syreną. Druga część miała podobny scenariusz, ale tylko do czasu. W pewnym momencie, Arka zaczęła nieco odskakiwać rywalkom i nie przeszkodziła im w tym nawet kontuzja Marie Guelich, która skręciła staw skokowy. Doskonała skuteczność z "trójek", pozwoliła drużynie z Pomorza schodzić na przerwę z zapasem dziewięciu oczek - 42:33. W trzeciej odsłonie do gry powróciła Guelich, a jej koleżanki konsekwentnie powiększały swoją przewagę. "Trójkami" popisywały się Marissa Kastanek, Barbora Balintova i Slamova, która swoją akcję zakończyła za cztery punkty. Ostatecznie, po trzydziestu minutach gry, było - 59:48 dla Arki. Ostatnia kwarta zaczęła się od dwóch punktów dla CCC, które zdobyła Ana Maria Filip. Gdynianki, przy głośnym dopingu swoich wiernych fanów, odpowiedziały punktami Rebeccy Allen z linii rzutów wolnych. W kolejnych minutach, polkowiczanki zbliżyły się do rywalek na pięć oczek, po "trójce" Artemis Spanou i "dwójce" z wolnych Danielle Robinson. CCC dalej zaciekle atakowało i po skutecznych rzutach Miljany Bojović, Spanou i Weroniki Gajdy, mistrzynie Polski wyszły na minimalne prowadzenie. Jednak w ostatnich chwilach, rzut Allen dał Arce remis - 67:67 i czekała nas dogrywka. A w niej, szybkie pięć punktów dla gdynianek w wykonaniu Sonji Greinacher oraz Allen, które ustawiły już losy tego finału. Ostatecznie, Arka Gdynia zwyciężyła - 83:73 i odebrała rywalkom to trofeum.

Arka Gdynia: Angelika Slamova 6, Rebecca Allen 14, Kamila Podgórna 3, Aldona Morawiec 0, Maryia Papova 15, Amalia Rembiszewska 0, Marissa Kastanek 8, Marie Guelich 7, Sonja Greinacher 12, Barbora Balintova 18.

CCC Polkowice: Danielle Robinson 22, Miljana Bojović 9, Monika Naczk 0, Maria Conde 2, Ana Maria Filip 8, Weronika Gajda 3, Artemis Spanou 17, Denesha Stallworth 12.