Juventus krok od mistrzostwa

• Data publikacji: 05.05.2018, 23:12

Juventus pokonał zespół z Bologni 3:1 w ramach 36. kolejki Serie A. Bramki dla gospodarzy strzelali Sami Khedira i Paulo Dybala oraz samobójczą bramkę dołożył De Maio. W drużynie gości jako jedyny drogę do bramki znalazł Verdi.

Od pierwszych minut Stara Dama narzuciła przeciwnikom swój styl gry. Groźny duet w postaci Dybali i Higuaina co rusz tworzył sobie dogodne sytuacje podbramkowe i gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już na początku spotkania. Sprawę skomplikował jednak Gianluigi Buffon, który fatalnym wznowieniem od bramki, wystawił futbolówkę napastnikowi drużyny przeciwnej. Daniel Rugani (Juventus) chciał jeszcze ratować sytuację lecz spóźniony, musiał faulować. Sędzia spotkania Massimiliano Irrati podyktował jedenastkę, a na bramkę zamienił ją Simone Verdi (Bologna) strzałem w środek bramki. Zespół z Turynu poirytowany stanem rzeczy, do przerwy nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji, nieudolnie starając się wpłynąć na przebieg spotkania.

Po przerwie gospodarze rzucili się w pościg za zwycięstwem. W 52. minucie po dośrodkowaniu Juana Cuadrado (Juventus), stoper gości Sebastian De Maio (Bologna), nieszczęśliwie interweniował i posłał futbolówkę do własnej bramki. Podopieczni Massimiliano Allegri nie poprzestali na tym, a w 64. minucie pod dośrodkowaniu Douglasa Costy (Juventus), gola strzelił Sami Khedira (Juventus). Dzieła zniszczenia Bianconeri dokonali pięć minut później, gdy, po kolejnym podaniu Costy (Juventus), precyzyjnie do siatki trafił Dybala (Juventus).

Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, a Stara Dama jest już bardzo blisko 7. z rzędu obrony tytułu mistrza Włoch. Od dawna spekuluje się na temat wzmocnień, które miałyby zasilić kadrę Juventusu od przyszłego sezonu. Na pewno szeregi „Zebr” zasili nowy prawy obrońca, gdyż istniejąca tam dziura nie pomaga biało-czarnym w walce o najwyższe cele. Nie ulega również złudzeniom, iż działacze Juventusu będą starali się wykupić Douglasa Coste, który zaliczył świetny sezon w Serie A.