Bundesliga: Lewandowski z golem, Bayern wysoko wygrał z Herthą Berlin

• Data publikacji: 19.01.2020, 17:23

Bayern Monachium w imponującym stylu wraca po zimowej przerwie. Bawarczycy wygrali w Berlinie 4:0 z Herthą, a jednego z goli strzelił Robert Lewandowski.

Bayern przez długi czas się rozkręcał. Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była przeciętna, Bawarczycy sporadycznie zagrażali bramce Rune Jarsteina. Hertha zaś była dziś bezradna, mimo to wytrzymała pierwszą połowę bez straty gola. Co prawda w 43. minucie Ivan Perisić powinien zdobyć gola, ale jego strzał z głowy obronił bramkarz.

Po zmianie stron oglądaliśmy już kompletnie inny Bayern. Zespół Hansa Flicka wyglądał pewniej, rozgrywał dokładniej akcje a także wykorzystywał wszystkie słabości rywala. W 60. minucie worek z bramkami otworzył Thomas Mueller. Niemiec wykorzystał zgranie Ivana Perisicia i z okolicy 6. metra wbił piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później to samo zrobił Robert Lewandowski, sędzia jednak po analizie VAR anulował trafienie z powodu pozycji spalonej Polaka. W 73. minucie sędzia Tobias Stieler już nie miał wątpliwości, że Lukas Klunter faulował we własnym polu karnym i przyznał jedenastkę Bawarczykom. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i w swoim stylu wpakował ją do bramki. W 76. minucie mieliśmy już 3:0 - tym razem na listę strzelców wpisał się Thiago Alcantara. Hiszpan popisał się genialnym uderzeniem pod poprzeczkę z około 15 metrów. To jednak nie był koniec strzelaniny w wykonaniu przyjezdnych. W 84. minucie dobry mecz Ivana Perisicia został przypieczętowany golem Chorwata. Skrzydłowy skorzystał z dogrania z prawej strony Muellera i głową pokonał bramkarza. Bayern w końcowych minutach szukał jeszcze piątego gola, to jednak Hertha niespodziewanie ruszyła do ataku i była bardzo blisko szczęścia! uderzenie Pascala Kopke z bliskiej odległości obronił jednak Manuel Neuer, który zaprezentował swoją niebanalną zwinność i szybkość reakcji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0, a Bayern wraca na miejsce wice-lidera, przeskakując Borussię Moenchengladbach. Robert Lewandowski z kolei zdobył dziś swojego 20. gola, co oznacza, że Polak zrównał się w tabeli klasyfikacji strzelców z Timo Wernerem.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 0:4 (0:0)

Bramki: 60' Mueller, 73' Lewandowski (k.), 75' Thiago, 84' Perisić

Hertha: Jarstein - Plattenhardt, Torunaringha, Boyata, Klunter - Ascacibar, Grujic, Darida (68' Wolf) - Dilrosun (82' Mittelstadt), Selke, Lukebakio (82' Kopke)

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies (80' Dajaku) - Thiago, Mueller (87' Gnabry), Goretzka - Perisić, Coutinho (83' Cuisance), Lewandowski

Kartki: 7' Darida, 64' Jarstein, 81' Boyata - 19' Pavard

Sędziował: T. Stieler