Narciarstwo alpejskie - PŚ: Noel znów najlepszy w Wengen

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 19.01.2020, 15:28

Clement Noel okazał się bezkonkurencyjny na trasie dzisiejszego slalomu w Wengen, odnosząc już piąte zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata. Na drugim miejscu uplasował się Henrik Kristoffersen, a skład podium uzupełnił Aleksander Choroszyłow.

Pierwszy przejazd w czasie 50,72 najszybciej pokonał Clement Noel, który uzyskał wyraźną przewagę nad pozostałymi rywalami. Francuz udowodnił, że trasa w Wengen należy do jego ulubionych, gdyż dokładnie rok temu triumfował tutaj w slalomie, co było jego pierwszym zwycięstwem w zawodach Pucharu Świata. Za nim uplasowali się Henrik Kristoffersen ze stratą 0,67 sekundy oraz Marco Schwarz ze stratą 0,73 sekundy. W granicy sekundy straty znaleźli się jeszcze Alexis Pinturault oraz Ramon Zenhaeusern, którzy uzyskali identyczny czas przejazdu wynoszący 51,71.

Finałowy przejazd niespodziewanie najszybciej pokonał Fabio Gstrein, dzięki czemu zanotował awans z 26. na 12 pozycję. Kolejnym zawodnikiem, który poprawił swoje miejsce w klasyfikacji był Jean Baptiste-Grange, który zajął ostatecznie 9. miejsce, będąc po pierwszym przejeździe na 22. lokacie. W czołówce doszło do małych przetasowań. Aleksander Choroszyłow, będący dziewiąty po premierowym przejeździe, awansował na pozycję medalową, ostatecznie zajmując 3. miejsce. Henrik Kristoffersen utrzymał swoją pozycję i zajął drugą lokatę, dzięki czemu jest teraz liderem klasyfikacji generalnej Puchar Świata. Mimo słabszego drugiego przejazdu, Clement Noel nie stracił swojej przewagi i zapewnił sobie triumf w zawodach. Dla mistrza świata juniorów z 2018 roku było to piąte zwycięstwo w karierze i ósme podium.