Tenis – AO: miłe złego początki. Linette poza turniejem

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.01.2020, 08:15

Magda Linette niestety już na pierwszej rundzie zakończyła udział w turnieju singla w ramach Australian Open. Mimo rewelacyjnego początku przegrała z Holenderką Arantxą Rus w trzech setach.

Polka była faworytką starcia z Arantxą Rus. Spodziewano się jednak, że nie będzie to łatwe spotkanie. Powracająca po latach do dobrej gry Holenderka znów jest bowiem zawodniczką zdolną do licznych niespodzianek. Jednakże pierwsza partia była w wykonaniu Magdy Linette niemalże idealna. Nasza reprezentantka przegrała tylko jednego gema. Kluczowa była skuteczna gra w najważniejszych momentach, gdyż niektóre gemy były dość wyrównane, a set nie był mimo tego wyniku szczególnie krótki.

Niestety od drugiej części meczu lepiej w najważniejszych momentach zaczęła spisywać się Rus. Podrażniona dotkliwą porażką w secie otwarcia, w drugim prowadziła już 5-0. Poznanianka zdołała jedynie zmniejszyć strat do wyniku 2-6. Mecz zdecydowanie przestał się układać po myśli faworytki.

Decydująca odsłona spotkania była bardziej wyrównana, ale przewagą od samego jej początku była znów po stronie Holenderki. Nie można odmówić Linette walki, ale nie grała wystarczająco dobrze, by odnieść sukces. Ostatecznie przegrała ostatniego seta 4-6.

Arantxa Rus (NED) – Magda Linette (POL) 1-6, 6-2, 6-4