LSK: zacięte boje w Bydgoszczy i Legionowie

• Data publikacji: 21.01.2020, 22:10

Za nami 14. kolejka rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Najciekawiej było Bydgoszczy i Legionowie, gdzie walka o zwycięstwo toczyła się przez pięć setów.

DPD Legionovia Legionowo 3:2 BKS Stal Bielsko-Biała (25:21, 24:26, 10:25, 25:23, 15:13)

Gospodynie od początku postawiły na mocną zagrywkę i szybko wywindowały się na kilka punktów do przodu. Trener bielszczanek wprowadził do gry Nicole Edelman i od tego momentu jego zawodniczki zaczęły odrabiać straty, dzięki czemu końcówka seta była dość wyrównana. Jednak końcówka znów należała do legionowianek, które ostatecznie zwyciężyły do 21. Druga odsłona była jeszcze bardziej zacięta, ale tym razem szczęśliwa dla BKS-u, który wygrał na przewagi - 26:24 i doprowadził do remisu. Podopieczne Bartosza Pilarczyka poszły za ciosem i w kolejnej odsłonie rozbiły miejscowe - 25:10. Wydawało się, że Legionowo się już nie podniesie, ale jednak udało się doprowadzić do tie-breaka, po triumfie - 25:23. A w nim, szczęście dopisało miejscowym, które po skutecznym ataku Juliette Fidon-Lebleu wygrały - 15:13, a cały mecz - 3:2.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 Developres SkyRes Rzeszów (19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20)

Niezwykle zacięte było spotkanie w Bydgoszczy, gdzie Pałac mierzył się z ekipą z Rzeszowa. Już po dwóch setach, wygranych przez przyjezdne do 19, wydawało się, że ostatni akcent meczu będzie tylko formalnością. Jednak bydgoszczanki nie zamierzały przegrać i po dwóch triumfach do 21, doprowadziły do tie-breaka. W nim, walka była bardzo pasjonująca i do końca nie było wiadomo kto zwycięży. Ostatecznie, w grze na przewagi, wygrały rzeszowianki, ale dopiero przy piątej piłce meczowej - 20:18.