Premier League: wymęczone zwycięstwo City na Bramall Lane

• Data publikacji: 21.01.2020, 22:26

Manchester City wymęczył zwycięstwo na Bramall Lane w Sheffield, wygrywając z beniaminkiem - 1:0, po bramce Sergio Aguero.

Podopieczni Pepa Guardioli byli zdecydowanym faworytem tego meczu i przez większą jego część faktycznie dominowali. Jednak piłkarze Sheffield stawiali twardy opór, utrudniając tworzenie ofensywnych akcji przyjezdnym. Po raz pierwszy, groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 20. minucie, gdy Raheem Sterling uderzał z dystansu, ale świetnie spisał się też Dean Henderson. Sześć minut później, do odbitej piłki dopadł Nicolas Otamendi, lecz po raz kolejny miejscowych uratował Henderson, instynktownie odbijając piłkę. W 36. minucie, po faulu Endy Stevensa, "The Citizens" mieli rzut karny, ale Gabriel Jesus przegrał pojedynek z fenomenalnym tego wieczoru bramkarzem Sheffield.

Dopiero w drugiej połowie, a konkretnie w 73. minucie gry, rezerwowy Sergio Aguero, pokonał bramkarza gospodarzy. Argentyńczyk dostał kapitalne, prostopadłe podanie od Kevina De Bruyne i w sytuacji sam na sam ograł Hendersona, spokojnie posyłając futbolówkę do siatki.

Sheffield United - Manchester City 0:1 (0:0)

Bramki: 73' Aguero

Sheffield United: Henderson - Basham (79' Robinson), Egan, O'Connell - Baldock, Besić (79' Lundstram), Norwood, Fleck, Stevens - Sharp (59' Mousset), McBurnie

Manchester City: Ederson - Zinchenko, Laporte (78' Garcia), Otamendi, Walker - De Bruyne, Fernandinho, Rodri - Sterling (90+2' Silva B.), Jesus (67' Aguero), Mahrez

Żółte kartki: 13' Besić, 24' Norwood, 43' Fleck, 84' McBurnie - 45+2' Fernandinho, 53' Rodri, 83' Aguero

Sędziował: Lee Mason (Anglia)