Puchar Włoch: Napoli w półfinale, asysta Zielińskiego!

• Data publikacji: 21.01.2020, 22:45

Napoli pokonało w hitowym starciu 1/4 finału Coppa Italia stołeczne Lazio - 1:0, po bramce Lorenzo Insigne i asyście reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego.

Już po 120 sekundach, gracze Napoli wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Piotr Zieliński zagrał krótką piłkę do Lorenzo Insigne, ten wbiegł w pole karne, ograł kilku obrońców Lazio i płaskim strzałem w długi róg pokonał Thomasa Strakoshę. W ósmej minucie mogło być już po równo, gdy we własnej szesnastce przewinił Elseid Hysaj. Jednak rewelacyjny w ostatnim czasie Ciro Immobile posłał piłkę wysoko nad bramką. W 20. minucie meczu, Hysaj obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Składy szybko się wyrównały, bo pięć minut później, Lucas Leiva obejrzał "czerwień" za obrażanie sędziego.

Po zmianie stron, Lazio szukało wyrównania, ale brakowało im wykończenia. A gdy już trafili rzymianie do bramki, to z odsieczą przyszedł gospodarzom VAR, który wychwycił spalonego. Poza tym Immobile obił jeszcze poprzeczkę, a Arkadiusz Milik zamiast podwyższyć wynik trafił tylko w słupek. Ostatecznie skończyło się na - 1:0 i to Napoli zagra w półfinale Coppa Italia.

SSC Napoli - S.S. Lazio Rzym 1:0 (1:0)

Bramki: 2' Insigne

SSC Napoli: Ospina - Hysaj, Manolas, Di Lorenzo, Rui - Demme, Lobotka (22' Luperto), Zieliński - Callejon (67' Elmas), Milik, Insigne (77' Ruiz)

S.S. Lazio Rzym: Strakosha - Radu (70' Patric), Acerbi, Luiz Filipe - Lulić (76' Jony), Milinković-Savić, Lucas Leiva, Parolo, Lazzari - Caicedo (55' Correa), Immobile

Żółte kartki: 8' Hysaj - 14' Acerbi, 25' Lucas Leiva

Czerwone kartki: 19' Hysaj (druga żółta) - 25' Lucas Leiva

Sędziował: Davide Massa (Włochy)