Puchar Króla: Sevilla CF w 1/8 finału

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 21.01.2020, 23:04

Sevilla CF pokonała Levante UD 3:1 (1:1) w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Andaluzyjczycy pokazali dobry futbol, rozstrzygając wynik meczu w drugiej odsłonie.

Gospodarze bardzo solidnie weszli w mecz, potrafiąc narzucić przeciwnikom swój styl gry. Swoją przewagę udokumentowali już w 13. minucie, kiedy to Fernando precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości. Levante nie chciało się jednak poddawać i z biegiem czasu potrafiło nawiązać równą rywalizację. Co prawda, niewiele wskazywało na to, żeby udało im się wyrównać, ale uczynili to jeszcze przed przerwą. Kwadrans przed końcem pierwszej części świetne podanie Rubena Rochiny wykorzystał Oscar Duarte, doprowadzając do remisu. Wydawało się, że gol ten zmobilizuje gości do jeszcze odważniejszych ataków, jednak faworyci miejscowej publiczności ponownie przejęli inicjatywę i zachowali ją do ostatnich sekund meczu.

Podopieczni Julena Lopeteguiego fantastycznie rozpoczęli drugie 45 minut. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Lucas Ocampos, nie dając szans na interwencję Aitorowi Abarizkecie. Argentyńczyk zadedykował to trafienie tragicznie zmarłemu rok temu rodakowi Emilianowi Sali, pokazując koszulkę z napisem "Na zawsze z nami". Druga strzelona bramka zdecydowanie przesądziła o losach rywalizacji. Sevilla CF nie dała już sobie zrobić żadnej krzywdy, bardzo rzadko dopuszczając gości przed własne pole karne. Na Estadio Sanchez Pizjun trwała więc dominacja gospodarzy, którą udało się raz jeszcze wykorzystać w 78. minucie gry. Indywidualną akcję Luuka de Jonga technicznym strzałem sfinalizował Oliver Torres, ustalając wynik meczu na 3:1.

W pozostałych dwóch dzisiejszych spotkaniach 1/16 finału Króla, CA Osasuna pokonała na wyjeździe Recreativo Huelvę 3:2 po dogrywce, mimo, że kwadrans przed końcem drugiej połowy przegrywała 0:2, a 2-ligowy Real Saragossa uporał się z wyżej notowaną RCD Mallorca w stosunku 3:1.

Sevilla CF - Levante UD 3:1 (1:1)

Bramki: 13'Fernando, 46' Ocampos, 78' Torres- 31' Duarte

Sevilla CF: Vaclik - Navas, Gomez, Diego Carlos, Escudero (85' Reguilon) - Ocampos, Torres, Fernando, Banega (73' Gudelj), Nolito, de Jong (81' En Nesyri)

Levante UD: Abarisketa - Clerc, Duarte, Vezo, Coke - Morales (59' Melero), Radoja, Campana, Hernani - Leon (59' Majoral), Rochina (79' Roger)

Żółte kartki: Fernando, Nolito, Banega, Gomez - Rochina

Sędziował: Jose Maria Sanchez Martinez