Liga Mistrzyń CEV: gładka przegrana Budowlanych

• Data publikacji: 22.01.2020, 19:50

Siatkarki Budowlanych Łódź gładko przegrały na własnym parkiecie z Fenerbahce Stambuł w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV. Tym samym, łodzianki straciły szanse na awans do fazy pucharowej.

Sensacji nie było i turecki zespół łatwo ograł wicemistrzynie naszego kraju w trzech setach. Fenerbahce, z trzema olimpijkami w składzie, od początku prowadziło grę i świetnie funkcjonował ich blok. Mimo, że w obronie łodzianek harowała Maria Stenzel, to jej koleżanki z ataku były właśnie w ten sposób zatrzymywane. W efekcie, pierwszą partię Fenerbahce wygrało do 20. Drugi set nie był już tak dobry w wykonaniu przyjezdnych, ale i tak wystarczyło to do zwycięstwa - 25:21. Ostatnia odsłona zaczęła się obiecująco dla Budowlanych, a dzięki skutecznym atakom Anny Bączyńskiej rywalki poczuły, że wygrana wymyka im się z rąk. To je podrażniło i za sprawą mocnej zagrywki i znów skutecznego bloku, dociągnęły do końca korzystny wynik, triumfując - 25:22, a w całym meczu - 3:0.

Budowlani Łódź 0:3 Fenerbahce Stambuł (20:25, 21:25, 22:25)

Grot Budowlani Łódź: Nowicka, Kraiduba, Śmieszek, Pencova, Twardowska, Leys, Stenzel (libero) oraz Bączyńska, Bałdyga

Fenerbahce Stambuł: Toksoy Guidetti, Mihajlović, Thompson, Erdem Dundar, Robinson, Aydemir, Sarioglu (libero) oraz Yilmaz (libero)