Koszykówka - MPP kobiet: młode gdynianki z trofeum!

• Data publikacji: 20.01.2020, 12:30

Koszykarki GTK Arki Gdynia zdobyły w Lublinie Młodzieżowy Puchar Polski, wygrywając w finale z Enea AZS-em AJP Gorzów Wielkopolski - 64:49. Brązowe medale trafiły zaś do zawodniczek Enea AZS-u Poznań.

Młodzieżowy Puchar Polski jest stosunkowo świeżą imprezą w kalendarzu rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Koszykówki. Rozgrywany jest w kategorii do lat 22 wśród kobiet oraz 20 lat u mężczyzn. Drużyny, które zagrały w Lublinie przebrnęły przez wcześniejsze turnieje półfinałowe MPP w Gorzowie Wielkopolskim oraz Gdańsku. W wielkim finale zmierzyły się zespoły GTK Arki Gdynia i Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. Pierwszy z nich, w sobotnim półfinale ograł UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, a drugi akademiczki z Poznania.

Finał zaczął się dużo lepiej dla gorzowianek, które objęły prowadzenie 13:8. Jednak w drugiej kwarcie, akademiczki miały spory przestój w grze, trafiając przez 7 minut tylko jedną "trójkę". W tym samym czasie, gdynianki rzuciły 18 punktów i do przerwy uzyskały przewagę siedmiu oczek - 32:27. Po zmianie stron, koszykarki z lubuskiego starały się odrabiać straty, lecz nie zdołały doprowadzić do wyrównania. Ostatnia kwarta była popisem Arki, która zwyciężyła w niej - 19:5, zaś w całym finale - 64:49. Gdynianka - Magdalena Szymkiewicz została wybrana MVP całego turnieju, a najlepiej punktującą była Wiktoria Keller z Enea AZS-u AJP.

GTK Arka Gdynia: Julia Piestrzyńska 16, Julia Bazan 5, Julia Niemojewska 2, Magdalena Szymkiewicz 17, Magdalena Szulc 0, Justyna Rudzka 7, Alicja Żytkowska 0, Anna Wińkowska 10, Agata Szmyrka 1, Marta Marcinkowska 6

Enea AZS AJP Gorzów Wlkp: Wiktoria Kuczyńska 4, Paula Duchnowska 11, Alicja Kościukiewicz 4, Wiktoria Keller 24, Joanna Kobylińska 5, Ewa Kielar 0, Karolina Matkowska 0, Ewelina Śmiałek 0, Weronika Dudek 1

.....

W meczu o brąz, bo takowy w tej kategorii wiekowej jest rozgrywany, akademiczki z Poznania równie pewnie wygrały z drużyną UKS-u Basket SMS Aleksandrów Łódzki - 57:44. Poznanianki szybko wypracowały sobie bezpieczną, punktową przewagę i na przerwę schodziły przy wyniku - 29:21. Trzecia kwarta była najbardziej zacięta, co zresztą pokazał rezultat - 12:12. W ostatniej odsłonie, koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego szukały jeszcze możliwości odrobienia strat, lecz zabrakło już czasu. Wygrały ją wprawdzie - 11:6, ale cały mecz przegrały - 44:57 i to Enea AZS Poznań zdobyła brązowe medale MPP.

Enea AZS Poznań: Alicja Rogozińska 10, Weronika Jarecka 5, Malina Piasecka 0, Natalia Kołodziejczak 0, Anna Jasińska 0, Aleksandra Piasecka 2, Marta Duda 0, Olga Jędrzejczak 3, Karolina Stefańczyk 20, Małgorzata Siatkowska 2, Weronika Piechowiak 5, Liliana Banaszak 10

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki: Martyna Janusz 4, Bianka Bałwas 0, Aleksandra Lorenz 5, Aleksandra Rok 3, Pola Kaźmierczak 9, Aleksandra Kozłowska 0, Alicja Jarząb 1, Klaudia Dudek 7, Kamila Nawrocka 0, Natalia Łopińska 4, Martyna Leszczyńska 2, Aleksandra Pszczolarska 9