Premier League: przełamanie Tottenhamu

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 22.01.2020, 22:20

Tottenham Londyn pokonał Norwich City 2:1 (1:0) w meczu 24. kolejki Premier League. Dla popularnych "Kogutów" to cenne zwycięstwo, bowiem w czterech poprzednich spotkaniach nie udało im się wygrać ani razu.

Tottenham kontrolował pierwsze minuty spotkania, choć długo miał problemy, żeby stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką Norwich. Strzałami z dystansu szczęścia szukali Erik Lamela i Son, ale ich próby nie miały prawa zaskoczyć nieźle dysponowanego Krula. Goście próbowali nawiązać walkę i kilka razy nawet znaleźli się pod bramką przeciwnika, ale ich próby były zbyt wolne i apatyczne, żeby zaskoczyć nieźle dysponowaną defensywę gospodarzy. W 38. minucie podopieczni Jose Mourinho otworzyli wynik meczu. Precyzyjnym strzałem popisał się Delle Alli, który, z niewielką pomocą holenderskiego golkipera gości, umieścił piłkę w siatce. Mało konkretów oglądaliśmy w tej pierwszej połowie. Bardzo mało.

Druga połowa, niestety, nie stała na dużo lepszym poziomie. Norwich starało się odważniej zaatakować, żeby odrobić jednobramkowa stratę, natomiast Tottenham skupiał się przede wszystkim na obronie, szanując to minimalne prowadzenie. Najaktywniejszy był Son, ale nieco osamotniony w ataku nie był w stanie poważnie zagrozić Krulowi. Dość niespodziewanie, w 70. minucie goście doprowadzili do remisu. Ryan Sessegnon wywrócił we własnym polu karnym jednego z zawodników Norwich. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Temu Pukki, który pewnym strzałem pokonał Hugo Llorisa. Radość beniaminka nie trwała jednak długo. Niecały kwadrans później, Tottenham znów wyszedł na prowadzenie. Piłkę w siatce przyjezdnych umieścił aktywny dzisiaj Son, najprzytomniej odnajdując się w "szesnastce" rywala. Chociaż goście ambitnie walczyli o remis do ostatniego gwizdka sędziego to nie byli w stanie strzelić jeszcze jednego gola, mimo dość sporej ilości oddanych strzałów.

Tottenham Londyn - Norwich City FC 2:1 (1:0)

Bramki: 38' Alli, 80' Son - 70' (k.) Pukki

Tottenham: Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen (75' Fernandes), R. Sessegnon – Winks (56' Dier), Lo Celso – Lucas Moura, Alli, Lamela (62' Eriksen) – S. Heung-Min
Norwich: Krul – Aarons, Zimmermann, G. Hanley (C), Byram – Tettey (82' Hernandez), McLean (90+3 Stiepermann) – Rupp (86' Drmić), Duda, Cantwell – Pukki
Żółte kartki: Cantwell
Sędzia: Chris Kavanagh