Puchar Króla: pewny awans Realu Madryt

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 22.01.2020, 22:50

Real Madryt pokonał 3:1 (1:0) Uniosistas Salamancę w 1/16 finału Pucharu Króla. "Królewscy" przez większość spotkania kontrolowali przebieg meczu, starając się przede wszystkim oszczędzać siły na kolejne, trudniejsze mecze.

Zgodnie z planem, Real kontrolował wydarzenia boiskowe w pierwszej połowie meczu, chociaż brakowało im energii i ambicji do tego, żeby zupełnie zdominować niżej notowanego przeciwnika. Mimo to, w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Dobrze w polu karnym rywala zachował się Gareth Bale, który ładnie przyjął piłkę i lekkim, ale bardzo precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał golkipera Unionistas. Chciałoby się wynotować więcej sytuacji i szans z pierwszych 45 minut, ale jest to zadanie niemal karkołomne. Wicemistrzowie Hiszpanii zdecydowanie przewyższali miejscowych kulturą gry, nie dając im zbyt wielu szans na akcje ofensywne. Sami, leniwi i ospali, nie mieli ochoty na większe ataki i zamknięcie rywalizacji już po trzech kwadransach.

Długo wydawało się, że druga połowa będzie przypominać drugą część pierwszej. Tymczasem w 57. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się Romero. Hiszpan wbiegł w pole karne gości i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał Alphonsa Arreolę. Na kilkanaście minut mecz ożywił się, choć Real odpowiedział bardzo szybko. Niecałe 300 sekund później podopieczni Zidane'a przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Wrzutka Marcelo zakończyła się bramką samobójczą ofiarnie interweniującego Gongory. Mimo to, zrobiło się jakby ciekawiej. Piłkarze z Salamanci uwierzyli, że są w stanie sprawić niespodziankę i stworzyli sobie 2-3 niezłe sytuacje bramkowe. Najbliżej szczęścia byli w 78. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska uderzał de la Nava. Świetnie interweniował Arreola. Real też miał szanse na podwyższenie wyniku, ale długo brakowało konkretów. Dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry indywidualną akcję golem zakończył Brahim Diaz.

Unionistas Salamanca - Real Madryt 1:3 (0:1)

Bramki: 57' Romero Morillo - 18' Bale, 62' Gongora (s.), 90+2' Diaz
Unionistas: Pereiro – Piojo, Gongora, Placeres (87' Amouzou), Zubiri, Gallego – Garrido (55' Romero Morillo), Ángel, Navas (80' Gonzalez) – López, de la Nava
Real: Areola – Carvajal, Militao, Nacho, Marcelo – James (80' Isco), Casemiro, Valverde – Vinícius, Benzema (75' Jović), Bale (53' Diaz)

Żółte kartki: Romero Morillo
Sędzia: Mario Melero