Puchar Włoch: pewne zwycięstwo Juventusu

• Data publikacji: 22.01.2020, 22:43

Juventus nie miał problemów z pokonaniem AS Romy w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Aktualni mistrzowie kraju zwyciężyli 3:1 na własnym stadionie, tym samym awansując do półfinału tego turnieju. Tam zmierzą się z wygranym pojedynku AC Milanu z Torino.

W pierwszej połowie spotkania to Juventus częściej dochodził do sytuacji podbramkowych i gdy już zaczął strzelać, to skutecznie. W 13. minucie wydawało się, że Bryan Cristante może dostać czerwoną kartkę po ostrym faulu na jednym z zawodników Bianconerich, jednak sędzia jedynie go uponiał. W 26. minucie Cristiano Ronaldo potwierdził swoją fenomenalną formę, która trwa od początku roku, i mierzonym strzałem z pola karnego nie dał szans Pau Lopezowi. Juventus prowadził 1:0. Gospodarze rozgrywali piłkę głównie krótkimi podaniami, starając się rozmontować defensywę przeciwników i to się opłaciło. Drugą bramkę w dzisiejszym meczu strzelił Rodrigo Bentancur. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki, po raz kolejny bezradny w tej sytuacji był rzymski golkiper. W doliczonym czasie pierwszej połowie Lopez po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z bramki. Obrona Romy zupełnie zaspała przy dośrodkowaniu Douglasa Costy, które bezlitośnie wykorzystał Leonardo Bonucci, trafiając na 3:0.

Druga połowa, a właściwie jej początek, sugerował, że mistrzowie Włoch nie mają dosyć i pragną dziś zmiażdżyć przeciwnika. W 50. minucie piłka obiła poprzeczkę bramki po strzale Higuaina. Zawodnicy w biało-czarnych trykotach nie zdążyli ochłonąć po niewykorzystanej sytuacji Argentyńczyka, a już musieli ustawiać piłkę w kole środkowym po straconej bramce. Cengiz Under świetnie zszedł ze skrzydła do środka boiska i strzałem z krawędzi pola karnego posłał piłkę w kierunku bramki gospodarzy. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, od ziemi i od pleców Gianluigiego Buffona, po czym wpadła do bramki. To trafienie zostało uznane jako samobój włoskiego bramkarza. Roma zaczęła przeważać na boisku, jednak Juve dobrze się broniło i nie zamierzało rzucać na szalę zbyt wielu sił wobec tak korzystnego rezultatu. W 93. minucie ostatni wysiłek w tym spotkaniu podjął Buffon, który wyciągnął się jak długi, aby obronić zaskakujący strzał Aleksandara Koralova. Końcowy gwizdek oznaczał, że to Juventus zagra w półfinale Coppa Italia.

Juventus FC - AS Roma 3:1 (3:0)

Bramki: 26' Ronaldo, 38' Bentancur, 45+2'Bonucci – 50' Buffon (sam.)

Juventus FC: Buffon – Bonucci, Danilo (41' Cuadrado), Sandro, Rugani, Pjanić, Douglas Costa (67' Ramsey), Rabiot (76' Matuidi), Bentancur, Ronaldo, Higuaín

AS Roma: Pau López – Kolarov, Smalling, Florenzi (68' Veretout), Mancini, Cristante, Pellegrini, Ünder, Diawara (76' Bruno Peres), Kalinić, Kluivert (46' Santon)

Kartki: 64' Higuain, 80' Matuidi – 31' Cristante

Sędziowie: Gianluca Rocchi