PGNiG Superliga kobiet: zwycięstwo Zagłębia w "Świętej Wojnie"

• Data publikacji: 23.01.2020, 20:43

Metraco Zagłębie Lubin wygrało 24:20 z MKS-em Perłą Lublin w hicie 14. kolejki PGNiG Superligi kobiet. To pierwsza porażka lublinianek w tym sezonie.

Mecze kobiecych drużyn z Lubina i Lublina nazywane są "Świętą Wojną". W 14. kolejce był to także mecz na szczycie tabeli i szansa na Metraco Zagłębia na odrobienie strat. MKS Perła w tym sezonie zmaga się z kontuzjami, ale do tej pory wygrała wszystkie mecze. Poważnie osłabione lublinianki dobrze rozpoczęły ligowy hit od prowadzenia 3:1. Zagłębie zdołało odrobić stratę i w 14. minucie prowadziło już 8:5. MKS z krótką ławką rezerwowych zawodniczek miał problemy z utrzymaniem tempa rywalek.

Do przerwy gospodynie utrzymały prowadzenie i wygrywały 12:9. Po zmianie stron Zagłębie rzuciło 3 bramki i powiększyło różnicę. Osłabiona drużyna z Lublina nie odrobiła strat. Zespół z Lubina triumfował 24:20. Dla Perły to pierwsza porażka w sezonie. Podopieczne Roberta Lisa nadal prowadzą w tabeli z wyraźną przewagą. Zmniejszyła się ona jednak do 6 punktów. Rozgrywki ligowe są na półmetku sezonu. Najskuteczniejszą zawodniczką dzisiejszego spotkania była Adrianna Górna, która zdobyła 8 bramek.

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 24:20 (12:9)