Czwarty etap OVO Energy Women's Tour dla Dideriksen

• Data publikacji: 16.06.2018, 16:10

Kolejny etap i kolejny sprinterski finisz na wyścigu kobiet dookoła Wielkiej Brytanii. Tym razem triumfowała Dunka Amalie Dideriksen. W klasyfikacji generalnej prowadzi Coryn Rivera.

Odcinek z Wychavon District do Worcester liczył 130 kilometrów. Na finiszu Amalie Dideriksen (Boels Dolmans Team) pokonała Finkę Lottę Lepisto (Cervelo Bigla) i Holenderkę Marianne Vos (WaowDeals Pro Cycling). Polki nie poniosły żadnych strat. Katarzyna Pawłowska (Team Virtu) zajęła 19. pozycję, Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) była 53., a Anna Plichta (Boels Dolmans Team) zajęła 87. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Niewiadoma (47 sekund straty) jest 21., Pawłowska (48 sekund straty) 22., a Plichta (12 minut straty) 77. W klasyfikacji generalnej prowadzi Coryn Rivera. Amerykanka z Team Sunweb ma 14 sekund przewagi nad Marianne Vos i 22 sekundy nad Brytyjką Danielle Rowe.