Bundesliga: RB Lipsk poległ we Frankfurcie

• Data publikacji: 25.01.2020, 17:30

Lider tabeli Bundesligi - RB Lipsk - przegrał 0:2 na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Na listę strzelców wpisał się Almamy Toure i Filip Kostić.

W pierwszej połowie podopieczni Juliana Nagelsmanna wręcz miażdżyli gospodarzy. Timo Werner przetestował umiejętności Kevina Trappa już w 8. minucie, zmuszając bramkarza do interwencji. Jakiś czas później zawodnik Eintrachtu po raz kolejny musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, kiedy powstrzymał strzał Christophera Nkunku z linii pola karnego. Zespół z Frankfurtu był kompletnie stłamszony, oddał jedynie jeden celny strzał na bramkę. Tym samym wynik 0:0 można przypisać głównie Kevinowi Trappowi, który kilkukrotnie uratował swoją drużynę przed stratą gola.

Po zmianie stron zmienił się również krajobraz meczu. Eintracht bardzo szybko, bo już w 48. minucie wyszedł na prowadzenie dzięki przepięknemu uderzeniu Almamy'ego Toure. Zawodnik pozostał niekryty przed polem karnym i uderzył idealnie z woleja, trafiając pod poprzeczkę. Po wyjściu na prowadzenie Eintracht zaryglował wszystkie drzwi i bronił się wręcz doskonale. RB Lipsk starało się ze wszystkich sił, ale nie potrafiło stworzyć sobie już tak dobrych sytuacji, jak to miało miejsce w pierwszej połowie. Wystarczy wspomnieć, że Trapp byłzmuszony tylko raz do interwencji. Nie pomógł nawet Timo Werner, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Eintracht z kolei mądrze dysponował siłami, umiejętnie się bronił, a w doliczonym czasie gry wyprowadził zabójczy cios. Warto jednak zaznaczyć, że ogromny błąd popełnił Ademola Lookman, który nieumiejętnie podał piłkę w stronę własnej bramki. Do futbolówki dopadł Paciencia, dograł ją do Filipa Kosticia, a ten umieścił ją od razu w bramce. Tym samym Eintracht zaskoczył z pewnością wielu sympatyków Bundesligi i wygrał z RB Lipskiem 2:0.

Eintracht Frankfurt 2:0 RB Lipsk (0:0)

Bramki: 48' Toure, 90+4' Kostić

Eintracht: Trapp - N'Dicka, Hinteregger, Abraham, Toure - Rode, Sow, Kostić, Gacinović (90+2' Kohr), Chandler (88' da Costa) - Dost (77' Paciencia)

RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele, Upamecano, Halstenberg - Adams (71' Lookman), Sabitzer, Laimer (66' Poulsen), Nkunku - Haidara (80' Forsberg), Werner, Schick

Kartki: 44' Rode - 52' Sabitzer, 88' Halstenberg

Sędziował: D. Siebert