PlusLiga: Verva Warszawa górą w hicie kolejki!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.01.2020, 17:00

W najbardziej oczekiwanym meczu kolejki Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała 3:0 Jastrzębski Węgiel. Tym samym utrzymała pozycję lidera PlusLigi.

Początek meczu należał do gości, którzy dzięki świetnym zagrywkom wyszli na prowadzenie 4:0. Skuteczność skrzydłowych w ataku i bardzo dobra gra blok-obrona pozwoliły jastrzębianom utrzymać przewagę do stanu 18:14. Wówczas zaczęli popełniać jednak więcej błędów własnych. Zafunkcjonował także szczelny blok Vervy i zagrywka, która odrzuciła rywali od siatki, uniemożliwiając tym samym "pomarańczowym" przeprowadzenie punktowej akcji. W efekcie Warszawianie nie tylko wyrównali, ale i odskoczyli przeciwnikom na kilka "oczek". Ostatecznie wygrali 25:21.

Rozpędzeni gospodarze dużo lepiej rozpoczęli drugą partię. Potężne zagrywki i wysoka skuteczność ataku wyprowadziła ich na 4-punktowe prowadzenie 10:6. Podopieczni Andrei Anastasiego stracili jednak koncentrację i po wykorzystanych kontrach jastrzębian stracili całą przewagę. Warszawianie znów byli jednak pewniejsi w końcówce. Po efektownej i długiej wymianie zakończonej atakiem Bartosza Kwolka Verva triumfowała 26:24.

Mimo wyniku 0:2 dla rywali jastrzębianie się nie poddawali. Ostatnia partia nie odstępowała poziomem od poprzednich, a gra przez większość czasu toczyła się punkt za punkt. W decydującej fazie seta ponownie odskoczyli jednak gospodarze - 22:20, po niespodziewanej kiwce Antoine'a Brizarda. Seta zakończył błąd Kuby Buckiego i Verva mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:0.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)