PlusLiga: Cuprum wygrywa w Rzeszowie 3:0!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.01.2020, 22:18

Cuprum Lubin pokonał na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Tym samym lubinianie zbliżyli się do dzisiejszych rywali na jeden punkt w ligowej tabeli.

Pierwsza partia od początku przebiegała pod dyktando lubinian. Dzięki potężnym, odrzucającym od siatki zagrywkom oraz wykorzystanym kontratakom Cuprum odskoczył na 2 "oczka" - 6:4. Gospodarze popełniali także dużo więcej błędów i mieli problem z przedarciem się przez szczelny blok rywali. W efekcie przewaga gości stopniowo się zwiększała. Na półmetku, po kolejnych precyzyjnych serwisach lubinianie prowadzili już 14:9. Na skrzydle nie zawodził Tavares i Ziobrowski, w przeciwieństwie do Zbigniewa Bartmana, który miał trudności ze skończeniem akcji na pojedynczym bloku. Skoncentrowani do samego końca siatkarze z Lubina nie pozwolili przeciwnikom odrobić strat i wygrali pewnie - 25:20.

Druga partia była odrobinę bardziej wyrównana. Do połowy seta gra toczyła się punkt za punkt i wydawało się, że rzeszowianie wciąż mogą odwrócić losy spotkania. Przy stanie 17:17 znów zafunkcjonował jednak blok lubinian. Goście popisali się także kolejnymi precyzyjnymi zagrywkami, a w ataku byli nie do zatrzymania. Ekipa z Rzeszowa była natomiast coraz bardziej bezradna w swoich poczynaniach. Seria błędów "Resoviaków" przełożyła się na gładkie zwycięstwo gości - 25:20.

Ostatnia partia okazała się już całkowitą deklasacją. Na grę rzeszowian nie wpłynął nawet "zimny prysznic" jaki w przerwie zafundował im prezes klubu - Krzysztof Ignaczak. Nieporadni w każdym elemencie gry podopieczni Piotra Gruszki przegrali 25:14.

Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 20:25, 14:25)