PHL: beniaminek postraszył JKH GKS

• Data publikacji: 28.01.2020, 20:45

Za nami 45. kolejka Polskiej Hokej Ligi, gdzie najciekawszym jej meczem było starcie JKH GKS-u Jastrzębie-Zdrój z Naprzodem Janów.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 5:3 Naprzód Janów

Iossafow, Rohtla, Jabornik, Nalewajka, Urbanowicz - Wróbel, Kondrashov (2)

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli jastrzębianie, którzy "biją się" o najwyższe cele w lidze. Beniaminek z Janowa, zbiera zaś w prawie każdym meczu solidne baty od swoich rywali i nie inaczej miało być dzisiaj. Było jednak inaczej. W połowie pierwszej tercji, ku sporemu zaskoczeniu miejscowej widowni, prowadzenie gościom dał Marcin Wróbel, wykorzystując znakomite podanie od Maxima Kondrashova. Do końca tej części gry nic już się nie wydarzyło i zapachniało sensacją. Druga tercja miała bardzo podobny scenariusz z tym, że gol padł w samej końcówce. Do wyrównania doprowadził Artiom Iossafow, kończąc dogranie od Henricha Jabornika. Najwięcej emocji przyniosła jednak ostatnia odsłona tej batalii. Już na jej początku, szybkie trzy ciosy zadali gospodarze. Po trafieniach Jesse Rohtli, a także Jabornika i Łukasza Nalewajki (w przewadze), zrobiło się - 4:1. W tym momencie wydawało się, że Janów "spuchnie", a kolejne bramki to tylko kwestia minut. Nic podobnego. Beniaminek, za sprawą Kondrashova zmniejszył wynik do stanu - 4:3. Ostatnie słowo należało jednak do JKH GKS-u, a konkretnie do reprezentanta Polski - Macieja Urbanowicza, który ustalił końcowy rezultat na - 5:3.