Valladolid zagra w Primera Divison!

• Data publikacji: 16.06.2018, 22:45

Real Valladolid zremisował na swoim stadionie z Numancią 1:1 w drugim meczu finałowego barażu o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Gospodarze, dzięki wysokiemu zwycięstwu w pierwszym spotkaniu na terenie rywala, wracają do Primera Division po czterech latach nieobecności.

Mimo bardzo dobrego wyniku pierwszego pojedynku, piłkarze Realu Valladolid chcieli przypieczętować swój awans. Dlatego od początku narzucili swoje warunki gry, ale długo nie potrafili wykreować sobie dogodnej sytuacji. Dopiero w 18. minucie Pablo Hervias oddał groźny strzał pod poprzeczkę, ale dobrze zachował się bramkarz gości, parując go na rzut rożny. Piłkarzom gospodarzy brakowało trochę szczęścia, a w szczególności środkowemu obrońcy - Kiko. Najpierw w 30. minucie jego strzał głową wylądował na prawym słupku, a następnie w 40. minucie uderzenie z bliskiej odległości wybronił Aitor Fernandez Abarisketa. Do przerwy nie ujrzeliśmy żadnych bramek.

Rzuty rożne w tym spotkaniu były groźną bronią piłkarzy Valladolid. To po nim, w 56. minucie, mogła paść pierwsza bramka dla gospodarzy. Znowu przed szansą stanął Kiko, ale po raz kolejny na wysokości zadania stanął bramkarz Numancii. Po tej sytuacji gra nieco się wyrównała, ale goście nie potrafili długo zagrozić bramce strzeżonej przez Masipa. Jednak to zmieniło się trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy na 11 metrze świetnie odnalazł się Manuel del Moral i pokonał golkipera Valladolid. Gospodarze nie chcieli przegrać na własnym stadionie i walczyli choćby o remis. Ta sztuka udała im się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Jaime Mata uderzeniem w prawy róg sprawił wiele radości swoim kibicom, strzelając wyrównującą bramkę.

Wynik 3:0 z pierwszego spotkania oznaczał, że przy dzisiejszym remisie to Real Valladolid będzie cieszył się po czterech latach nieobecności z awansu do Primera Division.

Real Valladolid - Numancia 1:1