Puchar Króla: wysokie zwycięstwo Realu i pewny awans do ćwierćfinału

• Data publikacji: 29.01.2020, 23:10

Królewscy w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Hiszpanii pokonali na wyjeździe drugoligowy Real Saragossa 4:0. Bramki dla Los Blancos zdobywali Varane, Lucas Vazquez, Vinicius oraz Benzema. Bardzo dobre zawody rozegrał Toni Kroos, które zaliczył dwie asysty przy golach swoich kolegów z drużyny.

Środowa potyczka bardzo dobrze rozpoczęła się dla gości, którzy już w 6. minucie uzyskali prowadzenie. Królewscy krótko rozegrali rzut rożny, czym mocno zaskoczyli gospodarzy. Toni Kroos wbiegł z futbolówką w pole karne, po czym zagrał w kierunku Viniciusa. Brazylijczyk przepuścił piłkę do niepilnowanego na dalszym słupku Varane'a, a Francuz z najbliższej odległości umieścił ją w bramce ekipy z Aragonii. Real w początkowej fazie meczu w pełni kontrolował wydarzenia na boisku. Częściej utrzymywał się przy piłce, spokojnie konstruując kolejne ataki pozycyjne. Było widać większą kulturę gry po stronie zawodników z Madrytu.

Podopieczni Victora Fernandeza otrząsnęli się po upływie dwudziestu minut i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola. Uderzenie Pereiry w ostatniej chwili zablokował obrońca Realu, z kolei strzał Kagawy z trudem na rzut rożny sparował Areola. Miejscowi poczynali sobie coraz odważniej, starali się większą ilością piłkarzy angażować w akcje ofensywne, jednak to nie zaowocowało zdobyciem bramki. Zapał Saragossy ostudził w 32. minucie Lucas Vazquez. Hiszpan otrzymał przytomne podanie od Kroosa, które zamienił na drugiego gola, umieszczając futbolówkę w prawym rogu bramki. Wcześniej fatalny błąd popełnił Linares, tracąc piłkę tuż przed polem karnym na rzecz niemieckiego pomocnika. Stracony gol podciął skrzydła ekipie z Aragonii. Do końca pierwszej połowy już nic ciekawego się nie wydarzyło. Real nie forsował tempa, schodząc na przerwę z komfortowym, dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Gospodarze nie potrafili poważniej zagrozić bramce Areoli. Próby prostopadłych zagrań do napastników kończyły się niepowodzeniem. Trzeciego gola mogli za to zdobyć piłkarze Realu, lecz uderzenie Marcelo z obiecującej pozycji zdołał zablokować obrońca rywali. Od 60. minuty uwidoczniła się lekka przewaga gospodarzy, którzy wykorzystywali skrzydła do przeprowadzania ataków. Varane skuteczną interwencją uniemożliwił oddanie strzału Igbekeme. Po indywidualnej akcji, nieznacznie z dystansu pomylił się Kagawa. Real oddał pole miejscowym, szukając możliwości do skontrowania przeciwnika. W 72. minucie goście po raz trzeci zdołali pokonać Ratona. Dwójkowa akcja na jeden kontakt Viniciusa z Jamesem zakończyła się trafieniem Brazylijczyka, który efektowną podcinką umieścił futbolówkę w prawym, dolnym rogu bramki.

Trzeci gol nieco rozluźnił Królewskich, którzy zaczęli popełniać błędy w defensywie, jednocześnie dopuszczając do niebezpiecznych sytuacji pod swoją bramką. Piłkarze z Aragonii nie potrafili jednak tego wykorzystać. Najlepszą okazję zmarnował Luis Suarez. Hiszpan przegrał pojedynek sam na sam z Areolą, marnując wyborne podanie Kagawy. Japończyk w drugiej połowie napędzał każdy atak swojej drużyny, zaliczając kilka bardzo udanych zagrań. W 79. minucie czwarty cios zadała drużyna Zidane'a. Carvajal obsłużył dokładnym podaniem Benzemę, a były napastnik Olympique Lyon tylko dostawił stopę. Końcowe fragmenty przypominały bardziej mecz sparingowy niż pojedynek o stawkę. Obie drużyny pozostawiały mnóstwo miejsca na boisku, tworzyły się luki w formacjach obronnych, z czego próbowali skorzystać rywale, lecz ostatecznie mimo kilku dogodnych okazji z obu stron, więcej goli na Estadio La Romareda nie ujrzeliśmy. Real Madryt wysoko wygrał w stolicy Aragonii i uzyskał promocję do ćwierćfinału Pucharu Króla. Z kolei Real Saragossa swoją przygodę z Copa del Rey zakończył na 1/8 finału.

Real Saragossa – Real Madryt 0:4 (0:2)
Bramki: Varane 6', Vazquez 32', Vinicius 72', Benzema 79'

Saragossa: Raton – Clemente, Atienza, Grippo, Delmas German – Soro (74' Guti), Eguaras, Igbekeme, Kagawa – Andre Pereira (59' Blanco), Linares (59' Luis Suarez)
Real: Areola – Carvajal, Ramos (67' Nacho), Varane, Marcelo – James, Kroos, Valverde – Vinicius (73' Diaz), Jović (73' Benzema), Vazquez
Żółte kartki: brak
Sędzia: Jose Luis Gonzalez Gonzalez (Ponferrada)

.....

Pozostałe środowe wyniki:

CD Leonesa 0:0 (2:4 k.) Valencia CF

Menudo, Sergio Benito, Pichin Dani, Montes - Coquelin, Soler, Gomez, Parejo

Rayo Vallecano 0:2 Villarreal CF

83' Nino, 85' Cazorla

Real Sociedad 3:1 CA Osasuna

33', 69' Isak, 61' Odegaard - 36' Cardona

CD Badajoz 2:3 Granada CF

8' Vazquez Perez, 90+3' Caballero - 1' Martinez, 86' Soldado, 109' Fernandez