Koszykówka: CCC w najlepszej ósemce EuroCup

• Data publikacji: 29.01.2020, 23:26

Trzy mecze i żadnej wygranej polskich drużyn w europejskich pucharach. Jednak koszykarki CCC zanotowały "zwycięski remis", który dał im awans do najlepszej ósemki w rozgrywkach EuroCup!

Arka Gdynia nadal rywalizuje w rozgrywkach grupowych Euroligi. Tym razem do Gdyni przyjechał węgierski Sopron Basket. Początek spotkania był lepszy dla miejscowych, które do przerwy prowadziły różnicą 6 punktów. Po przerwie jednak rywalki wyszły odmienione, były skuteczniejsze, a gospodynie zatraciły swój rytm gry i zaczęły też tracić dystans do węgierskiej drużyny. Trzecia kwarta wygrana przez gości 24:10 i po tej części to Sopron był bliżej zwycięstwa. Koszykarki Arki próbowały gonić, ale była to nieudana pogoń. To już 9 porażka gdynianek w tegorocznych rozgrywkach Euroligi.

W rozgrywkach EuroCup Women w tym tygodniu rozgrywane były spotkania rewanżowe. Polkowiczanki wygrały we własnej hali różnicą 23 punktów i takiej zaliczki musiały bronić w Moskwie. Pierwsza kwarta była na korzyść miejscowych, ale do przerwy mistrzynie Polski zmniejszyły tę różnicę i obie drużyny dzielił tylko punkt. Po przerwie koszykarki CCC zaczęły budować przewagę, ale w ostatniej kwarcie rywalki odrobiły straty i ostatecznie mecz zakończył się remisem 82:82. W tym przypadku nie było dogrywki, ponieważ liczył się wynik dwumeczu. Dzięki wygranej na własnym parkiecie, to polkowiczanki awansowały do najlepszej ósemki. Rywalem mistrzyń Polski będzie Carolo Basket z Francji.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie miały zawodniczki Artego Bydgoszcz, które przed tygodniem przegrały we własnej hali 64:78. Myśląc o awansie, Artego musiało wygrać w Hiszpanii co najmniej różnicą 15 punktów. Jednak od początku gospodynie narzucały swój styl i powiększały przewagę. Do przerwy Perfumerias Avenida prowadziła już 47:31. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki zdołały odrobić 10 punktów, ale w ostatniej części meczu znowu skuteczniejsze były gospodynie, które wygrały 80:67 i bez problemów awansowały do kolejnej rundy.

Wyniki polskich drużyn:

Arka Gdynia - Sopron Basket 67:77 (17:16, 27:22, 10:24, 13:15)
Arka: Barbora Balintova 19 (10 as), Rebecca Allen 14, Amalia Rembiszewska 12, Angelika Slamova 11, Sonja Greinacher 6, Marissa Kastanek 5, Paulina Misiek 0, Kamila Podgórna 0, Anna Winkowska 0.
Sopron: Candice Dupree 18, Jelena Brooks 17, Aleksandra Crvendakić 12, Zsofia Fegyverneky 10 (11 as), Bernadett Hatar 8, Tina Jovanović 8, Briann January 4, Debora Dubei 0.

MBA Moskwa - CCC Polkowice 82:82 (24:20, 17:20, 24:32, 17:10)
MBA: Varvara Psareva 19, Anna Leshkovtseva 15, Mariia Kaitukova 12, Anastasia Logunova 10, Liudmila Sapova 10, Ekaterina Fedorenkova 7, Alexandra Stolyar 6, Elizaveta Komarova 3, Nina Glonti 0, Anastasia Plisova 0.
CCC: Maria Conde 21, DeNesha Stallworth 16, Ana Maria Filip 14, Weronika Gajda 13, Artemis Spanou 13, Danielle Robinson 5, Miljana Bojović 0, Monika Naczk 0.

Wynik dwumeczu: 165:142 dla CCC

Perfumerias Avenida Salamanka - Artego Bydgoszcz 80:67 (21:21, 21:10, 18:28, 15:8)
Perfumerias: Jewell Loyd 23, Andrea Aragones 11, Kristine Vitola 8, Laura Gil 8, Maria Medina 7, Tiffany Hayes 7, Emese Hof 7, Temi Fagbenle 6, Karlie Samuelson 3, Silivia Dominguez 0.
Artego: Brianna Kiesel 23, Jennifer O'Neill 10, Elżbieta Międzik 9, Kateryna Rymarenko 8, Laura Miskiniene 8, Karolina Poboży 6, Karina Michałek 3.

Wynik dwumeczu: 158:131 dla Perfumerias