Koszykówka - LM: koniec marzeń Anwilu!

• Data publikacji: 30.01.2020, 13:27

W 13. kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów FIBA, kolejnych porażek doznały ekipy Polskiego Cukru Toruń i Anwilu Włocławek. Dla włocławian, oznaczało to ostateczne pozbawienie się szans na wyjście z grupy.

"Twarde Pierniki", nie walczące już o nic, mierzyły się na wyjeździe z tureckim Turk Telekom. Faworytem meczu byli oczywiście Turcy i nie zawiedli tych oczekiwań, gromiąc wręcz torunian po pierwszej części spotkania - 57:31. Druga odsłona była już dużo lepsza w wykonaniu gości, co zresztą przełożyło się na wynik. Skuteczność Chrisa Wrighta oraz wsparcie Damiana Kuliga nie uchroniły jednak Polskiego Cukru od ostatecznej porażki - 100:87.

Turk Telekom Ankara 100:87 Polski Cukier Toruń (30:14, 27:17, 19:24, 24:32)

Turk Telekom Ankara: Muhammed Baygul 18, Mustapha Fall 16, T.J. Campbell 15, Kyle Wiltjer 14, Nick Johnson 9, Egemen Guven 6, C.J. Harris 6, Metin Turen 5, Enes Taskarin 3, Safak Edge 3, Efe Besok 3, Polat Kaya 2

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 19, Damian Kulig 11, Alade Aminu 11, Jakub Schenk 8, Karol Gruszecki 8, Aaron Cel 8, Kyle Weaver 7, Aleksander Perka 7, Keith Hornsby 6, Bartosz Diduszko 2

.....

Anwil Włocławek 84:89 Teksut Bandirma (20:26, 23:16, 21:18, 20:29)

Przed tym meczem, kibice "Rotweilerów" mieli jeszcze nadzieje na awans swojej ukochanej drużyny do fazy pucharowej. Warunek był tylko jeden, trzeba było pokonać Teksut Bandirmę. Stało się jednak inaczej i Anwil przegrał po niezwykle wyrównanej walce. Po pierwszej połowie, gospodarze prowadzili nieznacznie - 43:42, ale w trzeciej kwarcie, powiększyli tę przewagę do czterech oczek - 64:60. W ostatniej odsłonie, rywale włączyli "piąty bieg" i odrobili te starty z nawiązką, wygrywając ostatecznie - 89:84. Tym samym, ostatnia nadzieja włocławskich fanów basketu, prysła gdzieś w otchłań.

Anwil Włocławek: Rolands Freimanis 17, Tony Wroten 15, Chris Dowe 14, Szymon Szewczyk 12, Ricky Ledo 8, Jakub Karolak 6, Michał Sokolowski 5, Shawn Jones 4, Krzysztof Sulima 3

Teksut Bandirma: Tyler Kalinoski 19, Ian Hummer 16, Omar Prewitt 13, Jaime Smith 12, Emanuel Terry 11, Alperen Sengun 7, Sehmus Hazer 6, Ridvan Oncel 5, Furkan Haltali 0