Puchar Króla: Barcelona gromi rywala

• Data publikacji: 30.01.2020, 21:54

FC Barcelona rozgromiła Leganes 5:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Dwie bramki zdobył Lionel Messi.

Duma Katalonii szybko wyszła na prowadzenie, bo zrobiła to już w 4. minucie. Wynik otworzył Antoine Griezmann, który opanował piłkę w polu karnym i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. W 27. minucie było już 2:0 - tym razem Lionel Messi dośrodkował z rzutu rożnego, a gola głową zdobył Clement Lenglet.  I to było na tyle trafień dla Barcelony w pierwszej połowie, jednak gospodarze mogli znacznie wyżej wygrywać, bowiem w 11. minucie VAR anulował gola ze spalonego. W 26. minucie bliski szczęścia był jeszcze Griezmann, ale jego strzał w ostatniej chwili zatrzymał jeden z obrońców Leganes.

Druga połowa niewiele się różniła. Przyjezdni byli maksymalnie zdominowani, nie potrafili choćby raz zagrozić bramce Marca Andre ter Stegena. O wiele ciekawej było po drugiej stronie boiska, gdzie w 59. minucie do siatki trafił Lionel Messi. Argentyńczyk miał jednak sporo szczęścia, bo jego strzał tak odbił się od blokującego obrońcy, że piłka kompletnie zmyliła bramkarza. W 77. minucie prowadzenie podwyższył Arthur, który w drugiej połowie wszedł z ławki na murawę. Brazylijczyk dobił strzał Messiego, który zaś dobijał uderzenie Fatiego. Wynik w 89. minucie ustalił kapitan Blaugrany, którego doskonałym podaniem obsłużył Ivan Rakitić. Messi wyprowadzony na sytuację sam na sam, minął bramkarza i zakończył strzelanie na dziś. Tym samym FC Barcelona jest w 1/4 finału Copa del Rey.

FC Barcelona - Leganes 5:0 (2:0)

Bramki: 4' Griezmann, 27' Lenglet, 59', 89' Messi, 77' Arthur,

FC Barcelona: ter Stegen - Alba (64' Junior), Lenglet, Pique, Semedo - de Jong, Busquets, Vidal (61' Rakitić) - Fati, Griezmann (72' Arthur), Messi