PHL: JKH GKS minimalnie lepszy od Podhala

• Data publikacji: 31.01.2020, 21:55

Kolejna seria gier w Polskiej Hokej Lidze za nami. Ponownie najciekawiej było w meczu jastrzębian, którzy podejmowali Podhale Nowy Targ.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 4:3 Podhale Nowy Targ

Urbanowicz, Gimiński, Jabornik (2) - Svec, Campbell, Pettersson

Jastrzębianie, po niezwykle zaciętej rywalizacji, pokonali na własnym lodzie drużynę "Szarotek" i umocnili się na podium ligowej tabeli. Już w pierwszej minucie gry, Maciej Urbanowicz dał gospodarzom prowadzenie, wykorzystując dokładne podanie od Kamila Wałęgi. W połowie tercji, na tablicy wyników zrobiło się - 2:0, po tym jak, Jakub Gimiński skorzystał z przewagi liczebnej na lodzie. W samej końcówce, kontakt nowotarżanom dał czeski napastnik Emil Svec, a asystę zaliczył jego rodak Tomas Franek. W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, a strzelił ją zawodnik gospodarzy Henrich Jabornik, podwyższając tym samym na - 3:1. Na początku ostatniej odsłony, bramkę na - 3:2, zdobył Kyle Campbell, ale odpowiedź Jabornika była zabójcza, bo Słowaka wbił krążek do pustej bramki, na dwie minuty przed końcem. Podhale zdołało jednak zdobyć jeszcze gola numer trzy, a jego autorem okazał się być Alexander Pettersson.