PlusLiga: gładkie zwycięstwo kędzierzynian

• Data publikacji: 01.02.2020, 16:45

Mistrzowie Polski wracają na dobre tory i odnoszą kolejne łatwe zwycięstwo. Tym razem, we własnej hali, pokonali ekipę z Radomia - 3:0.

Kędzierzynianie dość łatwo, w trzech setach, rozprawili się z drużyną Cerradu Enea Czarni Radom w ramach rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Porażka z Visłą Bydgoszcz, odrzucona dymisja Roberta Prygla i odejście Michała Filipa, nie napawały optymizmem jeśli chodzi o postawę radomian. Faktycznie, pierwszy set potwierdził absolutną dominację GA ZAKSY. Na skrzydłach szaleli Kamil Semeniuk z Arpadem Barotim, a na środku brylował Łukasz Wiśniewski. Dzięki temu, w pewnym momencie przewaga miejscowych wynosiła już dziewięć punktów, ale w końcówce goście odrobli nieci i przegrali ostatecznie do 19. W kolejnych dwóch partiach, GA ZAKSA nie grała już tak dobrze, ale kontrolowała to co dzieje się na parkiecie i w najważniejszych momentach zdobywała cenne punkty. Podopieczni Nikoli Grbicia dwukrotnie triumfowali - 25:21, zaś w całym meczu - 3:0.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 Cerrad Enea Czarni Radom (25:19, 25:21, 25:21)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Wiśniewski, Śliwka, Semeniuk, Baroti, Rejno, Zatorski (libero) oraz Grygiel, Stępień

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Ostrowski, Kędzierski, Włodarczyk, Sander, Protopsaltis (libero) oraz Ruciak (libero), Firszt