Premier League: szalona druga połowa, Lisy dzielą się punktami z Chelsea

• Data publikacji: 01.02.2020, 15:25

Po szalonej drugiej połowie Leicester City podzieliło się punktami z Chelsea. Dwie bramki dla The Blues zdobył stoper - Antonio Rudiger, dla Lisów zaś gole strzelali Harvey Barnes i Ben Chilwell.

Chelsea bardzo dobrze weszła w mecz, dominując zupełnie Leicester City na ich własnym boisku. Zawodnicy Franka Lamparda prowadzili grę, tworzyli sobie okazje, ale ciągle brakowało im przede wszystkim dobrego strzału. Oblężone Leicester blokowało niemal wszystkie strzały, ponadto Tammy Abraham dzisiaj był wyraźnie bez formy i po prostu nie dobiegał do posyłanych mu piłek. W 21. minucie Anglik upadł na murawę w polu karnym, sędzia Lee Mason nie zdecydował się jednak na zagwizdanie rzutu karnego, a wszelkie wątpliwości rozwiał VAR, który potwierdził decyzję arbitra. W 26. minucie zaważało zaś po drugiej stronie boiska, kiedy to Lisy wyprowadziły na niemal sytuację 1vs1 swojego strzelca Jamiego Vardy'ego. Napastnik oddał strzał, który powstrzymał Willy Caballero. Argentyńczyk dzisiaj był niespodzianką w składzie Chelsea, bowiem niespodziewanie zastąpił zdrowego Kepę Arrizabalagę. Niemniej jednak były gracz Manchesteru City dobrze spisywał się między słupkami w pierwszej połowie. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze kilka sytuacji pod obiema bramkami, ale strzały najczęściej były po prostu niecelne.

Po zmianie stron kibice na King Power Stadium nie zdążyli się jeszcze rozsiąść na krzesełkach, a piłka już trzepotała w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową Antonio Rudigera. Niemiec tym samym wyprowadził Chelsea na prowadzenie, jednak nie na długo. W 55. minucie bowiem stan rywalizacji wyrównał Harvey Barnes, kiedy to z lewej strony pola karnego oddał strzał, piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy, przez co zmyliła kompletnie bramkarza. W 64. minucie Leicester cieszyło się już z drugiej bramki, kiedy fatalny błąd popełnił Caballero - Argentyńczyk wybiegł z bramki by dobiec do piłki lecącej równolegle z linią końcową. Bramkarz jednak źle obliczył tor lotu, nie opanował futbolówki, co z kolei zrobił przeciwnik. Tielemans przytomnie dograł w pole karne, a tam bez zastanowienia do niemal pustej bramki uderzył Ben Chilwell, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Początek drugiej połowy to okres, gdy Leicester dominowało i szybko zebrało żniwa swojej dobrej gry. W 71. minucie Lisy jednak ponownie źle ustawiły się przy stałym fragmencie gry. Ze stojącej piłki dośrodkowywał ponownie Mount i ponownie Antonio Rudiger wpisał się na listę strzelców po pięknym strzale głową z okolicy 11. metra. W 80. minucie sytuację meczową miał Harvey Barnes, ale stojąc oko w oko z bramkarzem fatalnie przestrzelił. Tym samym mecz zakończył się remisem 2:2, a zespoły podzieliły się punktami.

Leicester City - Chelsea FC 2:2 (0:0)

Bramki: 54' Barnes, 64' Chilwell - 46', 71' Rudiger

Leicester: Schmeichel - Pereira, Soyoncu, Evans, Chilwell - Tielemans (80' Praet), Maddison, Chodhury - Barnes, Perez, Vardy (80' Iheanacho)

Chelsea: Caballero - James, Rudiger, Christensen, Azpilicueta - Jorginho (74' Kovacić), Mount, Kante - Hudson-Odoi, Pedro (74' Willian), Abraham (83' Barkley)

Kartki: 51' Maddison, 90+3' Evans - 56' Jorginho, 76' Kovacić

Sędziował: Lee Mason