Bundesliga: Gikiewicz pięciokrotnie pokonany, Borussia rozgromiła Union

• Data publikacji: 01.02.2020, 17:20

Borussia Dormund po raz trzeci z rzędu strzela pięć goli w spotkaniu. Tym razem ofiarą został Union Berlin. Jest to efekt przyjścia do klubu Erlinga Haalanda, który dzisiaj dwa razy pokonał Rafała Gikiewicza.

Borussia Dortmund od samego początku narzuciła rywalowi swój styl gry i kompletnie go zdominowała. Union wytrzymał taki napór jedynie do 13. minuty, kiedy to Jadon Sancho przeprowadził indywidualną akcję, a następnie dzięki rykoszetowi zmylił Rafała Gikiewicza i otworzył worek z bramkami. Kilka minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisało się złote dziecko Norwegii - Erling Haaland. Były gracz Red Bullu Salzburg z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i zdobył tym samym swojego szóstego gola od przyjścia do Borussi. W późniejszych okresach pierwszej połowy gospodarze zdjęli nogę z gazu, ale nadal kontrolowali to, co działo się na murawie, dzięki czemu skończyli tę część bez szwanku.

Po zmianie stron Union w końću zdecydował się na akcję zaczepną, a jej autorem był Maruis Bulter, który ostatecznie jednak nie trafił nawet w bramkę. W 66. minucie zaś na główny plan wyszedł Rafał Gikiewicz, który w sytuacji sam na sam sfaulował rywala w polu karnym. Sędzia oczywiście wskazał na wapno, do piłki podszedł Marco Reus i idealnym strzałem obok lewego słupka pokonał bramkarza. Chwilę później było już 4:0, kiedy to Sancho dograł piłkę w środek szesnastki, idealnie na nogę Axela Witsela. W 73. minucie Union miał szansę na gola honorowego, ale dobry strzał z rzutu wolnego Christophera Trimmela obronił ROman Burki. W 76. minucie zaś drugiego gola w spotkaniu zdobył Haaland. Norweg odebrał podanie od Juliana Brandta i bez problemu pokonał Gikiewicza. Tym samym 19-latek zdobył swojego siódmego gola w pierwszych trzech meczach w Bundeslidze! W niesamowitym tempie napastnik wyrósł na jedną z głównych gwiazd na niemieckich boiskach. Końcówka spotkania przebiegała już w spokojnym, kontrolowanym przez BVB tempie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Borussia Dortmund - Union Berlin 5:0 (2:0)

Bramki: 13' Sancho, 18', 76' Haaland, 68' Reus (k.) 70' Witsel,

Borussia: Burki - Akanji, Hummels, Piszczek - Guerreiro, Witsel, Brandt, Hakimi (64' Zagadou) - Reus (71' Hazard), Haaland (77' Reyna), Sancho

Union: Gikiewicz - Friedrich, Schlotterbeck, Subotić - Trimmel (74' Ryerson), Andrich, Gentner (68' Promel), Lenz - Malli (59' Becker), Andersson, Bulter

Kartki: 64' Friedrich

Sędziował: B. Cortus