LaLiga: Benzema bohaterem derbów Madrytu

• Data publikacji: 01.02.2020, 17:53

Real pokonał 1:0 Atletico w 166. ligowych derbach Madrytu. Bohaterem spotkania został Karim Benzema, który w 56. minucie zdobył zwycięskiego gola.

Zgodnie z przewidywaniami, to Real Madryt był drużyną częściej przy piłce, starającą się narzucić swój styl gry. Atletico zaś czekało na swoje okazje z kontrataków, a te w pierwszej połowie przychodziły niemal jak na zawołanie. Pierwszą sytuację zmarnował Victor Vitolo, który z bliskiej odległości nie potrafił zaskoczyć Thibaut Courtois i trafił wprost w bramkarza. W 24. minucie Atleti miało jeszcze większego pecha, kiedy to Angel Correa zamykał dośrodkowanie i trafił tylko w słupek. Argentyńczyk mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie jeszcze w 42. minucie, ale zmanrował 100% sytuację nie trafiając nawet w bramkę. Można powiedzieć, że Real grał w piłkę, ale to Atletico było groźniejsze w tej części meczu. Przyjezdni przede wszystkim kreowali sytuacje, które przy odrobinie szczęścia powinny przynieść oczekiwany rezultat w postaci bramek. Królewscy zaś ani razu nie zagrozili na poważnie bramce Jana Oblaka.

Po zmianie stron podopieczni Zinedine'a Zidane'a w końcu przeprowadzili akcję idealną - z lewej strony Ferland Mendy dośrodkował w pole karne, a tam Karim Benzema dostawił tylko nogę i pokonał słoweńskiego bramkarza. Był to 13. gol Francuza w obecnym sezonie LaLiga, co czyni go drugim najlepszym strzelcem w Hiszpanii. Stracony gol przygasił Atletico, ale też przede wszystkim zmienił warunki, które dotychczas panowały na boisku - wygrywający Real nie musiał się już tak otwierać i narażać na potencjalne kontrataki. Tym samym wicemistrzom Hiszpanii wytrącono z ręki ich największy atut. Sytuacji Atletico nie naprawiły także zmiany, czyli m.in. nowy-stary nabytek klubu Yannick Carrasco. Belg po dwuletnim pobycie w Chinach wrócił na sześć miesięcy do Madrytu, by pomóc swojemu staremu klubowi. Nie zrobił tego jednak dzisiaj na Santiago Bernabeu, gdzie w drugiej połowie panowali gospodarze. Wynik jednak pozostał bezlitosny - tylko 1:0 dla Królewskich. Ostatecznie takim właśnie wynikiem zakończyły się 166. ligowe derby Madrytu.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:0 (0:0)

Bramki: 56' Benzema

Real: Courtois - Mendy, Ramos, Varane, Carvajal - Kroos (46' Vinicus Jr.), Casemiro, Valverde, Isco (46' Vazquez), Modrić - Benzema

Atletico: Oblak - Vrsaljko, Savić, Felipe, Lodi - Correa, Llorente, Thomas (74' Camello), Saul - Vitolo (71' Carrasco), Morata (50' Lemar)

Kartki: 84' Mendy, 87' Casemiro - 40' Simeone (poza boiskiem), 66' Felipe, 80' Vrsaljko

Sędziował: J. Fernandez