Bundesliga: Lipsk wyrwał remis w końcówce

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 01.02.2020, 20:30

W hicie 20. kolejki Bundesligi RB Lipsk przegrywał z Borussią M'gladbach już 0:2, ale potrafił doprowadzić do remisu. Bardzo dobrze zaprezentował się nowy nabytek Lipska Dani Olmo, który po wejściu na boisko dał impuls swojej drużynie do ataku.

Mecz pomiędzy Lipskiem a Borussią M'gladbach zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż obie drużyny zajmują miejsce w czubie tabeli. Faworytem przed meczem wydawał się Lipsk. Tymczasem Borussia bardzo dobrze rozpracowała rywala i to ona stwarzała sobie więcej okazji bramkowych. W pierwszych akcjach z dobrej strony pokazali się obaj bramkarze. Najpierw strzał Oscara Wendta obronił Peter Gulacsi, a przy strzale Lukasa Klostermanna świetnie interweniował Yann Sommer. Borussia naciskała i wypracowała sobie kolejną okazję. Jednak minimalnie przy strzale pomylił się Jonas Hofmann. W 24. minucie nic już nie zabrakło. Goście rozklepali rywali w ich polu karnym i Wendt wyłożył piłkę Alessane Plei, który plasowanym strzałem pokonał bramkarza. Szansę na gola miał także Marcus Thuram, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców. W 35. minucie było już jednak 2:0 dla Borussii. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Florian Neuhaus, a jeszcze lepiej w polu karnym zachował się Hofmann, który zwiódł rywali i umieścił piłkę w bramce tuż przy słupku. Lipsk mógł odpowiedzieć za sprawą Wernera, ale znów w bramce popisał się Sommer. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Julian Nagelsmann nie czekał długo na zmiany. Już po przerwie wprowadził na boisko dwóch napastników Yussufa Poulsena i Patricka Schicka. Okazało się to dobrym posunięciem. W 50. minucie błąd popełnił Sommer, który wypuścił piłkę z rąk. Wykorzystał to właśnie Schick i skierował futbolówkę do pustej bramki. Od 61. minuty Borussia grała w dziesiątkę. Alessane Plea dostał żółtą kartkę za obraźliwe gesty, a drugą za dyskusje z sędzią, co w konsekwencji oznaczało kartkę czerwoną. Od tego czasu Lipsk przejął inicjatywę i zaczął atakować. Przed drugą okazją stanął Schick, ale niedokładnie uderzył głową w piłkę i zmarnował dobrą akcję gospodarzy. Na znakomity debiut miał szansę Dani Olmo, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Hiszpan zamknął akcję Lipska, ale jego strzał obronił Sommer. W kolejnej akcji Olmo trafił w słupek. W końcówce Borussię dwukrotnie przed stratą gola uratował Sommer. Najpierw odbił piłkę po strzale Marcela Sabitzera z pola bramkowego, a potem obronił strzał Timo Wernera zza pola karnego. W 89. minucie Sommer nie miał już szans przy potężnym uderzeniu Christophera Nkunku, który doprowadził do remisu. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a Lipsk stracił prowadzenie w tabeli na rzecz Bayernu.

RB Lipsk - Borussia M'gladbach 2:2 (0:2)

Bramki: 50' Schick, 89' Nkunku - 24' Plea, 35' Hofmann

Lipsk: Gulacsi - Mukiele (46' Schick), Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Laimer, Adams (70' Olmo), Sabitzer, Forsberg (46' Poulsen), Nkunku - Werner

Borussia: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt - Zakaria, Kramer (29' Strobl), Hofmann, Neuhaus (90+6' Johnson) - Plea, Thuram (63' Embolo)

Kartki: Werner - Nauhaus, Plea (czerwona), Elvedi, Embolo, Rose (poza boiskiem)

Sędzia: Tobias Stieler (Niemcy)