LSK: trzy punkty dla E.LECLERC Radomki Radom

• Dodał: K K
  • Data publikacji: 01.02.2020, 19:16

Choć nie były faworytkami spotkania, siatkarki z Radomia pokonały DPD Legionovię Legionowo w 17. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

To radomianki lepiej rozpoczęły spotkanie. W wyniku swoich błędów szybko jednak straciły prowadzenie, najpierw na rzecz remisu, lecz później same musiały gonić wynik. Zdecydowanie pomogła im w tym dyspozycja Veroniki Jones-Perry i Marharyty Azizowej, które doprowadziły do korzystnego wyniku dla swojego zespołu i wygrania pierwszego seta.

Druga partia miała podobny początkowy przebieg. Jednak gdy zespół E.LECLERC Radomki Radom prowadził w połowie seta, przyjezdne poderwały się do gry, napędzając się wraz z upływem czasu. Liderki gospodyń z pierwszego seta pomyliły się o kilka razy za dużo i w meczu mieliśmy remis.

Ponownie lepiej ułożyła się trzecia partia dla radiomianek. Dobrze prowadziły swoją grę i wyszły na prowadzenie nawet czteropunktowe (10:6). DPD Legionovia Legionowo nie dawała jednak za wygraną i zespół gości ambitnie walczył o dogonienie rywalek. Udało się to z nawiązką, dając nadzieję na prowadzenie w meczu. Tym razem to Renata Biała i Majka Szczepańska-Pogoda weszły w rolę liderek drużyny gospodyń i w samej końcówce seta odwróciły sytuację na korzyść swojego zespołu.

Dla zespołu z Legionowa gra toczyła się o "być albo nie być". Zawodniczki rozpoczęły czwartego seta od prowadzenia 4:0, chcąc nadać mu korzystny dla siebie przebieg. Szybko przekonały się, że nie będzie to takie proste, bowiem zespół z Radomia doprowadził do remisu 5:5. Dopiero pod koniec seta faworytki lokalnych kibiców wypracowały sobie większą przewagę, lecz tym razem to one zostały dogonione. Siatkarki Legionovii miały piłkę na wagę seta, której nie wykorzystały. Nie pomyliły się za to radomianki przy swojej piłce meczowej i zainkasowały 3 punkty do tabeli.

E.LECLERC Radomka Radom - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (25:21, 21:25, 28:26, 27:25)

MVP: Paulina Zaborowska

E.LECLERC Radomka Radom: Laskowska, Bałucka, Azizova, Biała, Zaborowska, Jones-Perry, Bodasińska (libero) oraz Witkowska (libero), Kubacka, Szczepańska-Pogoda
DPD Legionovia Legionowo: Tokarska, Souza, Damaske, Fidon-Lebleu, Łukasik, Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Adamek (libero), Sporer, Wójcik, Strantzali, Matejko