PGNiG Superliga kobiet: sensacja w Koszalinie

• Data publikacji: 02.02.2020, 23:55

Za nami 15. kolejka PGNiG Superligi kobiet, a w Koszalinie doszło do sensacji. Miejscowe Młyny Stoisław pokonały mistrzynie Polki MKS Perłę Lublin - 23:19.

Młyny Stoisław Koszalin 23:19 MKS Perła Lublin

Mistrzynie Polski przyjechały do Koszalina bardzo osłabione w związku z plagą kontuzji jaka nawiedziła ten zespół. Do gry zdolnych było dziesięć zawodniczek, w tym dwie bramkarki. Zapowiadało się więc dla podopiecznych Roberta Lisa arcytrudne spotkanie... i takie w istocie było. Lublinianki tylko raz prowadziły, gdy w trzeciej minucie na - 2:1, trafiła Natalia Nosek. Później, gospodynie stopniowo powiększały swoje prowadzenie i na przerwę schodziły z wynikiem - 14:10. Po zmianie stron nadal przeważały koszalinianki, a po celnym rzucie Marty Tomczyk było już nawet - 17:10. MKS Perła zdołał się jednak trochę pozbierać i ostatecznie przegrał tylko - 23:19.