Rugby - P6N: Francuzi zaskoczyli faworytów

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 02.02.2020, 20:46

Francja pokonała 24:17 Anglię w najciekawszym mecu 1. kolejki Pucharu Sześciu Narodów 2020. Zwycięstwa odnieśli także Walijczycy oraz Irlandczycy.

Sobotnie mecze przebiegały tak, jak wszyscy się tego spodziewali. Na początek obrońcy tytułu - Walijczycy zmierzyli się przed własną publicznością z najsłabszą drużyną turnieju - Włochami, któorzy dodatkowo po Pucharze Świata mocno odmłodzili skład i raczej będą chłopcami do bicia. To potwierdziło się w Cardiff, gdzie gospodarze konsekwetnie zdobywali kolejne punkty, nie dając szans na zdbycie ich przez rywali. Walia wygrała 42:0.

Nieco trudniej o zwycięstwo było Irlandczykom, ktorzy w pierwszym bezpośrednim wyspiarskim pojedynku podejmowali Szkotów. Tutaj goście postawil isię zdecydowanie mocniej, ale jednak potrafili zdobywać tylko punky z rzutów karnych i ciągle gonili wynik. Irlandia raczej spokojnie kontrolowała wynik, ostatecznie wygrywając 19;12, a przegrywając tylko raz - zaraz na początku meczu 0:3.

Danie główne 1. serii gier czekało na nas jednak w niedzielę. Francja na Saint Denis podejmowała Anglię. Gospodarze również mocno przebudowani po Pucharze Świata, kontra goście, którzy w listopadzie wywalczyli srebro najważniejszej rugbowej imprezy i ich skład praktycznie się nie zmienił, więc faworyt byłl jeden. Ale czym byłby sport bez niespodzianek? Gospodarze już po 20 minutach i dwóch przyłożeniach z podwyższeniem oraz jednym rzucie karnym prowadzili 17:0, a zaraz na początku drugiej połowy dołożyli kolejne punkty, wychodząc na prowdzenie 24:0. Dopiero to otrzewiło wyspiarzy, którzy rzucili się do heroicznej pogoni, ale starczyło im czasu tylko na zmniejszenie różnicy punktowej i porażkę 17:24.

Za tydzień kolejna seria gier, w której Irlandia podejmie Walię, Szkocja zagra z Anglią, a Włosi pojadą do Francji.