Serie A: zwycięstwo Interu, kilkuminutowy występ Teodorczyka

• Data publikacji: 02.02.2020, 22:38

Piłkarze Interu Mediolan nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i pokonali na wyjeździe 2:0 Udinese Calcio w 22. kolejce Serie A. Obie bramki dla gości strzelił niezawodny Romelu Lukaku. Epizod w barwach przegranych zaliczył Łukasz Teodorczyk.

Kibice Nerrazzurich nie wyobrażali sobie przed spotkaniem z Udinese Calcio innego scenariusza niż trzy punkty dla ich ulubieńców, biorąc pod uwagę wcześniejsze zwycięstwa Juventusu i Lazio Rzym w tej kolejce. Oczywiście gospodarze mieli zupełnie inny plan na ten mecz. Pojedynek mógł się idealnie rozpocząć dla Interu. Obrońcy Udinese pogubili się przy wyprowadzaniu piłki. Przejął ją Sebastian Esposito i zdecydował się na strzał z daleko. Musso miał problemy przy tym uderzeniu i ostatecznie futbolówka znalazła się na aucie bramkowym.

Gospodarze pokazali jednak, że nie zamierzają się tylko bronić. W 10. minucie Rodrigo De Paul minął dwójkę obrońców i uderzył pod poprzeczkę, ale na wysokości zadania stanął Padelli. 7 minut później Seko Fofana znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym mediolańczyków, lecz uderzył w boczną siatkę. Inter miał wyraźnie problem ze znalezieniem odpowiedniego rytmu gry. W podstawowym składzie przyjezdnych wyszło kilka nowych twarzy m.in. Cristian Eriksen, Victor Moses czy Ashley Young i nie do końca widać było zgranie zespołu.Gracze Udinese wraz z biegiem czasu wydawali się być coraz bardziej groźniejsi.

W 38. minucie zamieszanie w "16" Interu próbował wykorzystać Jens Stryger Larsen, lecz w ostatniej chwili ze skuteczną interwencją pospieszył Young. W końcówce pierwszej połowy nic specjalnego się nie wydarzyło, choć Antonio Conte po jednej z akcji podgrzał atmosferę, domagając się zmiany decyzji sędziego, lecz jego "starania" spełzły na niczym.

Druga część spotkania mogła zacząć się z wysokiego c dla przyjezdnych. Ashley Young chwilę po wznowieniu gry uderzył po długim rogu, ale na posterunku był Musso. Obrońcy Udinese nie pomogli jednak własnemu golkiperowi w interwencji i wybili futbolówkę wprost pod nogi Esposito, który...ledwo, co w nią trafił i bramkarz gospodarzy spokojnie sobie poradził z tym strzałem. Gracze Udinese także nie odpuszczali i "szarpali" głównie lewą stroną. Conte zaczął reagować na wydarzenia i w 58. minucie zdecydował się na dwie zmiany. Z boiska zeszli słabi dzisiejszego wieczora Eriksen i Esposito, a weszli na nie Alexis Sanchez oraz Marcelo Brozović. Kilka chwil później Inter wyszedł wreszcie na prowadzenie.

Romelu Lukaku otrzymał podanie od Nicolo Barelli i uderzył między nogami obrońcy. Musso był bez szans. Mediolańczycy rozkręcali się z akcji na akcję. W 69. minucie powinno być już 2:0. Piłka przypadkowo spadła pod nogi Lukaku, który zdołał ją opanować i nieco spod siebie uderzył na bramkę Musso. Ten jednak popisał się instynktowną, świetną interwencją. Z powietrza trafić do siatki próbował Matias Vecino, lecz jego ekwilibrystyczne uderzenie powędrowało obok lewego słupka.

Golkiper Udinese został więc w tej sytuacji, choć stracił to miano przy kolejnej sytuacji mediolańczyków. Alexis Sanchez świetnie przedarł się przez obronę gospodarzy i pozostało mu jedynie minąć Musso. Bramkarz spóźnił się jednak z interwencją i faulował w polu karnym rozpędzonego Chilijczyka. Sędzia wskazał "na wapno" i mieliśmy rzut karny. Wykorzystał go bez problemu Lukaku i komplet punktów był coraz bliżej Interu.

Gospodarze się jednak nie poddawali. W 77. minucie Seko Fofana uderzył w dobrej sytuacji obok lewego słupka, a kilka chwil później w podobnej sytuacji obok prawego słupka strzelił Lasagna. Luca Gotti postawił na totalną ofensywę, wprowadzając na ostatnie minuty m.in. Łukasza Teodorczyka. Zmiany nie przyniosły jednak zamierzonego efektu, w postaci choćby gola kontaktowego. Inter więc w pełni mógł cieszyć się z wywalczonych trzech punktów i kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 0:2 (0:0)

Bramki: 64', 71' Lukaku

Udinese Calcio: Musso – Becao, De Maio, Nuytinck (72' Jajalo) – Stryger Larsen, Fofana (83' Teodorczyk), Mandragora, de Paul, Sema (72' Zeegelaar) – Lasagna (C), Okaka

Inter Mediolan: D. Padelli – Škriniar (C), de Vrij, Bastoni – Young, Vecino, Barella, Eriksen (59' Brozović), Moses (83' D'Ambrosio) – S. Esposito (59' Alexis Sanchez), Lukaku

Żółte kartki: Stryger Larsen, Lasagna – Barella,  Bastoni

Sędzia: Di Bello