Puchar Niemiec: RB Lipsk niespodziewanie przegrał z Eintrachtem

• Data publikacji: 04.02.2020, 20:30

Eintracht Frankfurt niespodziewanie pokonał u siebie 3:1 RB Lipsk i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył dobrze dysponowany Filip Kostić.

Początek spotkania zdecydowanie lepiej ułożył się dla piłkarzy z Frankfurtu. W 17. minucie spotkania Andre Silva pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Marcela Halstenberga. Gospodarzom do końca pierwszej części spotkania udało się utrzymać prowadzenie, co było niemałym zaskoczeniem.

Po zmianie stron z świetnej strony pokazał się Filip Kostić, który po doskonałym podaniu od jednego z kolegów przebiegł przez pół boiska i bardzo dobrym strzałem skutecznie zakończył kontrę swojego zespołu. Zawodnicy z Lipska odpowiedzieli kilkanaście minut później, na listę strzelców wpisał się nowy nabytek drużyny przyjezdnych, Dani Olmo. Hiszpan bardzo precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Eintrachtu. W doliczonym czasie gry ponownie przypomniał o sobie Kostić, podwyższając rezultat spotkania na 3:1 i tym samym nie dając zeszłorocznemu finalistowi Pucharu Niemiec żadnych szans na ponowne dojście do finału.

Eintracht Frankfurt - RB Lipsk 3:1 (1:0)

Bramki: Andre Silva (17' - rzut karny), Filip Kostić (51', 90+5') - Dani Olmo (69')