Puchar Króla: Granada w półfinale, Soldado katem Valencii!

• Data publikacji: 04.02.2020, 23:30

Do sporej sensacji doszło na Estadio Nuevo Los Carmenes, gdzie miejscowa Granada CF w ostatnich sekundach meczu pokonała Valencię CF i awansowała do półfinału Copa del Rey. Bohaterem spotkania został Roberto Soldado, były piłkarz m.in. Valencii.

Już w poprzedniej rundzie Valencia miała spore problemy z trzecioligową Leonesą, którą pokonała dopiero po serii rzutów karnych. Tym razem "Nietoperze" nie miały już tyle szczęścia i musiały uznać wyższość Granady CF. Prowadzenie dla beniaminka La Liga, już po 180 sekundach gry, zdobył były gracz Valencii - Roberto Soldado. Napastnik gospodarzy przejął piłkę w środku pola, popędził z nią w kierunku bramki i huknął z granicy pola karnego, nie do obrony dla Jaume Domenecha. Po kwadransie, do wyrównania doprowadził Dani Parejo, ale sędzia Jose Luis Gonzalez, po wnikliwej analizie VAR, nie uznał tego gola z powodu spalonego. Dwie minuty później powinno było być - 2:0, lecz Dimitri Foulquier trafił tylko... w słupek. Później, w słupek trafił też Yangel Herrera, a bliski szczęścia był również Antonio Puertas. Te wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 40. minucie. Podopieczni Diego Martineza fatalnie rozegrali piłkę w obronie, tę przejął Francis Coquelin i dośrodkował wprost pod nogi Rodrigo, który pewnym, płaskim strzałem pokonał Aarona Escandella.

Po zmianie stron, oba zespoły miały swoje okazje do zmiany wyniku, ale ani Maximilano Gomez ani Darwin Machis nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Wszystko co najlepsze, działo się w doliczonym czasie gry. Arbiter doliczył do tego starcia cztery minuty i w 94. minucie, Soldado przesądził o wygranej oraz awansie ekipy z Andaluzji. Jaume Costa, we własnej szesnastce, zagrał futbolówkę ręką, a Gonzalez początkowo pokazał by grać dalej. Jednak po kolejnej analizie VAR, przyznał miejscowym karnego, do którego podszedł wspomniany Soldado i wykonał ostateczny wyrok.

Granada CF - Valencia CF 2:1 (1:1)

Bramki: 3', 90+4' (k.) Soldado - 40' Rodrigo

Granada CF: Escandell - Neva, Vallejo, Sanchez, Foulquier - Puertas, Herrera, Gonalons (86' Brice), Vadillo (46' Diaz) - Fernandez (69' Machis), Soldado

Valencia CF: Domenech - Costa, Diakhaby (90+6' Sobrino), Gabriel, Wass - Soler, Coquelin, Parejo, Torres (68' Guedes) - Rodrigo (87' Florenzi), Gomez

Żółte kartki: 43' Gonalons, 53' Soldado

Sędziował: Jose Luis Gonzalez (Hiszpania)