Puchar Niemiec: Borussia Dortmund odpadła z rozgrywek

• Data publikacji: 04.02.2020, 22:41

Tym razem nawet Erling Haaland nie pomógł. Borussia Dortmund przegrała 2:3 z Werderem Brema i tym samym odpadła z DFB Pokal już w 1/8 finału.

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze z Bremy, bowiem już w 16. minucie do siatki trafił Davie Selke. Borussia jest jednak sama sobie winna, ponieważ na początku to Achraf Hakimi wybił piłkę pod nogi rywala. Ta dotarła do Rashiki, który oddał strzał początkowo obroniony przez Marvina Hiltza. Do piłki dopadł jednak Selke i dobił uderzenie kolegi z zespołu. W 25. minucie wyrównać mógł Mats Hummels, ale jego strzał z kilku metrów obronił Jiri Pavlenka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się już pięc minut później, kiedy to genialnego gola zdobył Leonardo Bittencourt. Niemiec zgarnął bezpańską piłkę przed polem karnym po rzucie rożnym i z powietrza oddał piekielnie mocny strzał w samo okno bramki. Borussia po pierwszej połowie leżała na łopatkach i nic nie zapowiadało, że się podniesie.

Po przerwie na boisku zameldowała się nowa gwiazda BVB - Erling Haaland. Norweg w trzech poprzednich meczach zdobył aż siedem goli, a w 67. minucie dołożył ósme trafienie w nowych barwach. Asystował mu Julian Brandt, który przelobował bramkarza, a 19-latek musiał tylko wbić piłkę do pustej siatki. Goście nie cieszyli się jednak zbyt długo z gola kontaktowego, bowiem w 70. minucie Werder wrócił na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem Milot Rashica oddał już strzał nie do obrony - po długim rogu, tuż przy słupku. Borussia nie zamierzała się poddawać i ruszyła dzielnie do odrabiania strat. W 73. minucie doskonałą sytuację zmarnował jednak Haaland. Kilka minut później wyręczył go jednak Giovanni Reyna, a podawał ponownie Brandt. Tym razem jednak Julian nie odegrał głównej roli, bowiem Amerykanin zdobył przepiękną bramkę, oddając strzał ze skraju szesnastki i dokręcając niesamowitego "rogala". W ostatnich minutach Borussia była bliska wyrównania, ale przy strzałach Marco Reusa i Erlinga Haalanda dwukrotnie Werder z opresji wyciągał Jiri Pavlenka. Tym samym to zespół z Bremy awansował dalej.

Werder Brema - Borussia Dortmund 3:2 (2:0)

Bramki: 16' Selke, 30' Bittencourt, 70' Rashica - 67' Haaland, 78' Reyna

Werder: Pavlenka - Moisander, Veljković, Vogt - Friedl, Klaassen, Eggsestein, Bittencourt - Rashica (90+5' Toprak), Osako (89' Bartels), Selke (50' Sargent)

Borussia: Hiltz - Hummels, Akanji, Zagadou (66' Reyna) - Hakimi, Brandt, Witsel, Schulz - Reus (89' Can), Hazard (46 ' Haaland), Sancho

Kartki: 23' Bittencourt, 85' Moisander - 49' Schulz, 64' Reus, 85' Reyna

Sędziował: G. Winkmann