PGNiG Superliga: srogi rewanż PGE Vive nad "Nafciarzami"

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 04.02.2020, 20:03

Vive Kielce wygrało 29:20 w meczu 20. kolejki Superligi piłkarzy ręcznych. Mistrz Polski został tym samym nowym liderem rozgrywek.

Mimo kilku osłabien w składach obu drużyn postronni kibice szykowali się na duże widowisko i mogli niestety się trochę rozczarować. Wszystko za sprawą gospodarzy, którzy podrażnieni porażką w Płocku postanowili wprost rzucić się na rywala od początku spotkania. I taka taktyka przyniosła wymierny efekt.

Vive tak naprawdę zamknęło ten mecz w kilka minut, odskakując już w pierwszym kwadransie na pięć bramek różnicy. Do przerwy natomiast ich przewaga została prawie podwojona i było już 15:7.

Po zmianie stron gospodarze zbytnio nie forsowali już tempa, a przede wszytkim rozluźnili własne szyki obronne. Ostatecznie Vive wygrało 29:20 i zostało nowym liderem rozgrywek. Wygląda więc na to, że to Kielczanie do fazy play-off przystąpią z pierwszego miejsca w ligowej tabeli.