Puchar CEV: policzanki zdobyły Teneryfę, są w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 05.02.2020, 22:15

Policzanki po raz drugi pokonały zespół z Teneryfy i awansowały do ćwierćfinału siatkarskiego Pucharu CEV.

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police po raz drugi pokonały rywalki z Wysp Kanaryjskich, ale tym razem na wyjeździe i tracąc jednego seta. Mimo tego, to one awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV. Pierwszy set okazał się dla policzanek niezwykle trudny, a do tego szwankowała gra w ataku. W efekcie, po zaciętej końcówce, Hiszpanki wygrały na przewagi - 27:25. Kolejne partie należały już do polskiego zespołu. Chemik grał w dość nietypowym ustawieniu z trzema środkowymi i dwoma przyjmującymi i mimo porażki, trener Ferhat Akbas nie spanikował i pozwolił wyjściowej szóstce z powodzeniem się zrewanżować. Trzecia odsłona poszła gładko, ponieważ policzanki wygrały do 17 i zapewniły sobie awans do 1/4 finału. Ostatni, jak się okazało set, był czasem dla rezerwowych - Poli Nowakowskiej czy też Eweliny Polak. Dziewczyny nie zawiodły i Grupa Azoty Chemik Police zwyciężył do 23, a w całym meczu - 3:1.

Sanaya Libby's La Laguna Tenerife 1:3 Grupa Azoty Chemik Police (27:25, 22:25, 17:25, 23:25)

Sanaya Libby's La Laguna Tenerife: Soares Das Neves, Araco, Savard, Diouf, Kranda, Priscila Shelegel, Perez Cabrera (libero) oraz Sandell, Hernandez Padilla

Grupa Azoty Chemik Police: Kowalewska, Łukasik, Grajber, Wasilewska, Bednarek, Truszkina, Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Nowakowska